وزارت نیرو بر اساس شاخص‌های دوازده‌گانه رئیس جمهور «دستگاه...

وزیر نیرو گفت: بر اساس شاخص‌های دوازده‌گانه اعلامی رئیس جمهور، وزارت نیرو برای دومین سال متوالی به عنوان دستگاه ممتاز معرفی و برای سومین سال متوالی نیز به عنوان دستگاه برگزیده جشنواره شهید رجایی انتخاب شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" در حاشیه آئین افتتاح 6 پروژه تامین برق آذربایجان‌غربی با حضور در جمع خبرنگاران، از انتخاب وزارت نیرو برای سومین سال متوالی به عنوان دستگاه برگزیده دولت خبر داد و اظهار کرد: طبق ارزیابی دستگاه‌ها توسط سازمان امور اداری و استخدامی کشور که هر ساله تحت عنوان جشنواره شهید رجایی برگزار می‌شود و عملکرد دستگاه‌ها را بر اساس ضوابط و پارامتر‌ها مورد بررسی قرار می‌دهد، دیروز در گزارشی وزارت نیرو برای سومین سال متوالی به عنوان دستگاه برگزیده سازمان دولت برای خدمت‌رسانی به مردم انتخاب شده است .

وی افزود: همچنین این وزارتخانه بر اساس شاخص‌های دوازده‌گانه اعلامی رئیس جمهور نیز برای دومین سال متوالی به عنوان دستگاه ممتاز انتخاب شده است .

وزیر نیرو با بیان اینکه این ارزیابی‌ها بیانگر رضایت نسبی هم‌وطنان از وزارت نیرو در شرایط تحریم و کرونایی کشور است، گفت: تمامی فعالان و خانواده صنعت آب و برق که توسط وزارت نیرو در کشور اداره می‌شوند، حائز این افتخار هستند و امیدواریم در سالی که به عنوان جهش تولید نامگذاری شده و آب و برق نقش زیرساختی برای توسعه بخش‌های مختلف کشور دارد، سربلند باشیم .

وی با بیان اینکه دریاچه ارومیه یکی از پرونده‌های موفق عملکرد دولت است، خاطرنشان کرد: وزارت نیرو عضوی از کارگروه احیای دریاچه ارومیه بوده که وظایفی شامل احداث سد‌ها، کانال‌ها، تصفیه‌خانه‌های فاضلاب، لایروبی‌ها و مهندسی رودخانه‌ها متناسب با منابع و اعتباراتی خود در دست دارد که خوشبختانه این دریاچه در دو سال اخیر با توجه وضعیت بارش‌ها و فعالیت‌ها در وضعیت مطلوبی قرار دارد .

به گفته اردکانیان، احداث تونل برای احیای دریاچه ارومیه همزمان با سد کانی‌سیب که اکنون درحال آبگیری است، در سال‌جاری به اتمام می‌رسد .

وزیر نیرو با اشاره به به تصویب طرح برق امید از سوی هیئت وزیران در شهریورماه خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله مقدمات این طرح پس از دو ماه (آبان سال‌جاری) با آمادگی در کشور اجرا شده و هم‌وطنان کم‌مصرف در بخش خانگی از تخفیف 100 درصدی برخوردار خواهند شد .

وی افزود: با بررسی و ارزیابی‌های وزارت نیرو، به طور متوسط در سطح کشور 30 درصد مشترکان خانگی با احتساب عملکرد جزو کم‌مصرف‌ها محسوب می‌شوند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای خراسان رضوی

منبع خبر

شركت آب منطقه‌ای خراسان رضوی

شركت آب منطقه‌ای خراسان رضوی یک سازمان دولتی می باشد

    نظرات