شبکه و انشعابات آب شهرقدیم سرخس نوسازی شد

شبکه و انشعابات آب شهرقدیم سرخس نوسازی شد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "امیر پوروحدتی" افزود: در اجرای این طرح نسبت به اصلاح 5 کیلومتر شبکه و نوسازی 400 فقره انشعاب آب در این منطقه اقدام شد.
وی با اشاره به تعویض 31 فقره شیرفلکه توزیع در سرخس از اجرای 90درصد عملیات زونبندی این شهر خبرداد و خواستار تسریع در انتقال آب سد دوستی به شهر سرخس شد.
به گفته وی یک چهارم شبکه توزیع آب سرخس در بافت قدیم شهرقرار دارد و این در حالی است که ضخامت بالای آسفالت معابر ( تاکنون چهار لایه) مانع روند بازسازی و نوسازی شبکه و شیرآلات آب این محلات به صورت عمرانی و امانی نشد.
وی همچنین با اشاره به  خدمات رسانی آبفای سرخس به 63 روستا این شهرستان با 53 هزار نفرجمعیت اظهار داشت: در پی اجرای طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفای شهری و روستایی اقدامات قابل توجهی در سطح روستاها انجام شد.
وی با تاکید بر تلاش امور سرخس برای تامین آب پایدار روستاها گفت: با تجهیز چاه رزرو مجتمع "پل خاتون" شش روستای زیر مجموعه در صورت خروج چاه اصلی از مدار با تهدید بی آبی مواجه نخواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: ایستگاه پمپاژ تصفیه‌خانه مجتمع امام رضا(ع) هم که 12 روستا را آبرسانی می‌کند، از محل منابع داخلی طراحی مجدد و تجهیز و وارد مدار شد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات