بررسی روند یکپارچه سازی شرکت آب و فاضلاب گیلان با حضور معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مهندسی آبفای کشور

بررسی روند یکپارچه سازی شرکت آب و فاضلاب گیلان با حضور معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مهندسی آبفای کشور


بررسی روند یکپارچه سازی شرکت آب و فاضلاب گیلان با حضور معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مهندسی آبفای کشور

بررسی روند یکپارچه سازی شرکت آب و فاضلاب گیلان با حضور معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مهندسی آبفای کشور

روند یکپارچه سازی شرکت آب و فاضلاب گیلان امروز در جلسه ای با حضور معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بررسی شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفای گیلان؛در جلسه ای که امروز با حضور معاون منابع انسانی و پشتیبانی و مدیرکل تحول اداری شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور برگزار شد، دکترگیاهی ضمن بررسی روند یکپارچه سازی در شرکت اب  وفاضلاب استان گیلان با استماع چالش های این شرکت در راستای یکپارچه سازی شرکت های آب وفاضلاب شهری و روستایی، رسیدگی به حوزه منابع انسانی را بسیار حایز اهمیت دانست و از اجرای این طرح در آبفای گیلان ابراز رضایت کرد.

سیدمحسن حسینی سالکده، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان نیزدر این جلسه، بهینه سازی ساختار سازمانی و استفاده از همه ی ظرفیت های تامین و انتقال آب را دو هدف عمده طرح یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان دانست و گفت: در حال حاضر جمعیتی بالغ بر 2 میلیون و 400 هزار نفر در 50 شهر و یکهزار و 859 روستای گیلان از خدمات شرکت آب و فاضلاب این استان بهره مندند.

سید محسن حسینی، منابع تامین آب شرب شهرها و روستاهای گیلان را 648 حلقه چاه و 559 دهنه چشمه عنوان کرد و افزود: مجموع خطوط آبرسانی شهری و روستایی گیلان 28 هزار و 684 کیلومتر و تعداد مخازن ذخیره و تعدیل فشار آب نیز بیش از 530 هزار مترمکعب است.

وی، به اعتبارات شرکت های آبفای شهری و روستایی گیلان در سال 98 اشاره کرد و گفت: 3 هزار و 266 میلیارد ریال اعتبار برای این دو شرکت در سال قبل تصویب شد که 70 درصد آن تخصیص یافت.

رئیس هیإت مدیره آبفای گیلان با تاکید بر اینکه ارائه خدمات آب شرب به روستاهای استان بعد از یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی شکل بهتری به خود گرفته، افزود: هم اینک شاخص بهره مندی روستاهای گیلان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی 77.32 درصد است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در اسفندماه سال 1398 طرح یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی گیلان اجرا شد؛ مسائل و مشکلات حوزه منابع انسانی را مهم ترین چالش این طرح دانست و گفت: تمام تلاشمان بر آن است تا بهترین شرایط در انعقاد قرارداد برای کارکنان طرح نیز اجرا شود.

حسینی، با تاکید بر تهیه بانک اطلاعاتی و اخذ سوابق بیمه ای کارکنان افزود: هم اینک 2 هزار و 54 نفر کارمند رسمی، شرکتی و طرحی در شرکت آب و فاضلاب گیلان مشغول بکارند.

مدیرعامل آبفای گیلان همچنین به اقدامات انجام شده در حوزه فنی پس از یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی اشاره کرد و گفت: رفع مشکلات آب شرب روستاهای استان از اولویت های کاری شرکت آب و فاضلاب است که در همین راستا در شش ماهه گذشته 6 حلقه چاه، 5 دهنه چشمه، 27 واحد ایستگاه پمپاژ، 42 دستگاه کلرزن، 2 باب تصفیه خانه و 212 کیلومتر لوله گذاری اجرا شده است.

وی، افزایش ظرفیت تولید و انتقال آب از چاه های فلمن مجتمع آبرسانی شهید خوش سیرت آستانه اشرفیه به مخزن لاهیجان، تجهیز ایستگاه پمپاژ و افزایش ظرفیت تولید از 15 به 40 لیتر بر ثانیه در شهر شلمان برای محدوده چاف و چمخاله، احداث ایستگاه پمپاژ روستای صفرابسته آستانه اشرفیه جهت تقویت فشار آب 21 روستای تحت پوشش، تجهیز ایستگاه پمپاژ رودبنه و تامین و تقویت آب شرب 4 روستای لاهیجان به میزان 15 لیتر بر ثانیه را از مهم ترین اقدامات اجرایی جهت بهبود وضعیت آبرسانی به روستاها اعلام کرد.

حسینی، با اشاره به تامین آب 15 روستای تحت پوشش مجتمع های بیج و بهدان رشت از تصفیه خانه بزرگ آب گیلان، گفت: امیدواریم با اجرای طرح یکپارچه سازی، جهش خوبی در حوزه تأمین آب شرب استان رخ دهد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

  شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

  شرکت آب و فاضلاب استان گیلان یک شرکت در شهر رشت می باشد

   نظرات