تونل انتقال آب شبکه آبیاری پایاب سد گیوی به طول 837 متر و در مدت 8...

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل امروز دوازدهم مهرماه در برنامه شروع عملیات آتشباری حفاری تونل انتقال آب شبکه آبیاری پایاب سد گیوی که با حضور فرماندار شهرستان کوثر و امام جمعه گیوی برگزار شد، گفت: تونل انتقال آب شبکه آبیاری پایاب سد گیوی به طول 837 متر و در مدت 8 ماه حفاری خواهد شد.

مهندس عباس جنگی مرنی با اشاره به تلاشهای انجام گرفته برای شروع این عملیات اظهار داشت: در سایه تلاشها و پیگیریهای تمامی مسئولین استان در چند ماه اخیر این کار مهم انجام گرفت و سعی خواهیم کرد در زمان مقرر پروژه را به سرانجام برسانیم.

وی با بیان اینکه با اتمام این پروژه بالغ بر 6 هزار هکتار از اراضی و باغات منطقه واقع در 16 روستای محدوده شهرستان از آب سد گیوی برخوردار خواهند شد، اظهار داشت: تمامی تلاش ما بر این است تا عملیات اجرایی پایاب سد گیوی با تخصیص اعتبارات به موقع از طریق بانکهای عامل کشاورزی و سپه در موعد مقرر به بهره برداری برسد.

مهندس جنگی مرنی با اشاره به اقدامات انجام شده تاکنون در این طرح عنوان کرد: تجهیز کارگاه و استقرار ماشین آلات کارگاهی، انجام عملیات نقشه برداری و تهیه نقشه های کارگاهی و انجام عملیات حفاری و خاکبرداری پرتال ورودی و بخشی از خروجی تونل انتقال آب شبکه آبیاری گیوی از اقدامات شرکت آب منطقه ای اردبیل در ماههای اخیر می باشد .

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل افزود: طول تونل اولیه انتقال آب در شبکه آبیاری پایاب سد گیوی شهرستان کوثر، ۸۳۷ متر می باشد که عملیات حفاری آن از دو جبهه انجام می شود و  انتظار می رود که در ۸ ماه آینده حفاری، تحکیمات و لاینینگ آن در صورت مساعدت و تامین به موقع منابع مالی لازم توسط بانکهای کشاورزی و سپه، به عنوان فاینانس دهنده اعتبار مالی حدود ۲۱۳ میلیارد تومانی برای احداث شبکه آبیاری پایاب سد گیوی، توسط شرکت آب منطقه ای اردبیل این تونل اجرا و به اتمام برسد .

امام جمعه گیوی نیز در این برنامه از مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل برای پیگیری و انجام به موقع این اقدام بسیار مهم قدردانی کرد و گفت: مردم قدرشناس شهرستان کوثر بعد از انتظار چندین ساله، منتظر چنین روزی بودند که از این بابت از مسئولین و مهندسان شرکت آب منطقه ای اردبیل قدردانی می کنم.

حجت الاسلام عسگر بیگی افزود: مردم و مسئولین شهرستان کوثر از سازمان جهاد کشاورزی استان انتظار دارند تا همزمان با اقدامات شرکت آب منطقه ای اردبیل در احداث شبکه اصلی پایاب  سد گیوی، نسبت به احداث شبکه فرعی این پروژه اقدام نمایند.

فرماندار شهرستان کوثر نیز در این برنامه اظهار امیدواری کرد با پرداخت به موقع اقساط بانکی و پیشرفت مناسب پروژه، مردم شهرستان از برکات آن بهره مند شوند.

مهندس رضا حبیبی، نماینده مجری طرح شبکه آبیاری پایاب سد گیوی نیز افزود: همزمان با حفاری تونل انتقال آب شبکه آبیاری گیوی، اقدامات لازم برای اجرای سامانه انتقال آب، حفاری و جا گذاری لوله های فولادی ۱۶۰۰ میلیمتری نیز در شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد گیوی انجام خواهد .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات