تکمیل سیستم پایش آنلاین منطقه حفاظت شده باشگل تاکستان با دستور اکید استاندار قزوین

تکمیل سیستم پایش آنلاین منطقه حفاظت شده باشگل تاکستان با دستور اکید استاندار قزوین

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، محمدسعید محمدی رئیس اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: جمالی پور استاندار قزوین، قبادی معاون اقتصادی استانداری قزوین، عباس نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، اسدالهی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین و هیئت همراه ضمن بازدید از منطقه حفاظت شده باشگل، در نشست با محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست، به بحث و تبادل نظر در مورد مسائل و مشکلات محیط زیستی پرداختند.

وی تصریح کرد: جمالی پور استاندار استان قزوین ضمن تقدیر و تشکر از زحمات کارکنان حفاظت محیط زیست بویژه محیط بانان، حافظان طبیعت و جان برکفان محیط زیست، وظیفه حفاظت و حراست از طبیعت و حیات وحش را کاری خداپسندانه و مهم توصیف کرده و تلاش همکاران در محیط زیست را غیر قابل توصیف و جبران دانست.

رئیس اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین در ادامه گفت: استاندار قزوین قبل از برگزاری نشست با راهپیمایی پانزده کیلومتری در منطقه حفاظت شده باشگل، به بررسی وضعیت فون و فلور منطقه، گونه های شاخص منطقه، نحوه مدیریت، میزان تجهیزات و امکانات محیط بانان منطقه پرداخت.

در ادامه نشست استاندار قزوین دستور توسعه پاسگاه های منطقه حفاظت شده باشگل، تامین بودجه جهت تکمیل سیستم آنلاین پایش منطقه حفاظت شده  و کمک به حل مشکل رفع تداخلات در منطقه حفاظت شده باشگل را صادر کرد.

محمدی گفت:عباس نزاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ضمن تقدیر و تشکر از زحمات کارکنان حفاظت محیط زیست بویزه محیط بانان، حفظ محیط زیست را یک وظیفه همگانی و فرا بخشی دانست و حفاظت از منابع بویژه تنوع زیستی را دارای نقش مهمی در سلامت و امنیت غذایی برای احاد جامعه توصیف کرد و خواستار حمایت مسئولین استانی در زمینه حفظ محیط زیست شد.

رئیس اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین در این دیدار ضمن تشریح شیوه مدیریت مناطق و دستور العمل خدمتی یگان حفاظت محیط زیست، استفاده از روشهای حفاظت نوین، پهبادها و تجهیزات نوین را یکی از استراتژیهای مهم سازمان حفاظت از محیط زیست در استان دانست که در سال گذشته اقدامات موثری در این خصوص شده است و نیازمند حمایت بیشتر مسئولین استان میباشد

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات