ششمین جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر توسط امام جمعه شهر...

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان،مهندس افشاری ،مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان به همراه اعضاء شورای امر به معروف شرکت روز یکشنبه 13 مهرماه در ششمین گردهمایی شورای امر به معروف و نهی از منکر استان که بصورت ویدئو کنفرانسی برگزار گردید ،حضور یافت.

آیت اله خاتمی، نماینده ولی وفقیه در استان و امام جمعه زنجان در ارتباط ویدئو کنفرانسی که با کلیه دستگاههای اجرایی استان برقرار بود،در آغاز سخنان خود ،امربمعروف و نهی از منکر را به سه دسته اصلی تقسیم نمودو افزود: معروف و منکر در دسته حق الله ، حق الناس و یا در دسته مشترک بین حق الله و حق الناس است.

امام جمعه زنجان،با اشاره به واجبات فردی ابراز داشت: انجام فرایض دینی شخصی اعم از نماز و روزه و سایر واجبات ،معروف حق الله می باشند و ترک آنها منکر حق اللهی است.

وی خاطرنشان کرد: حق الناس همه انسانها را شامل می شود و در واقع انجام امور خیرمرتبط به انسانها در زمره حق الناس قراردارد و تعدم رعایت آن منکر حق الناسی است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر زنجان با تاکید بر فرمایش مولای متقیان ،عنوان نمود:  علی علیه السلام فرموده است:من حقوقی بر گردن شما و شما حقوقی برگردن من دارید و این همان معروف و منکر امشترک و اجتماعی است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان ابراز داشت: افزایش روحیه امید،اعتماد به نفس و خود باوری در جامعه ،تربیت فرزندان و تشویق جوانان به ازدواج تمهید مقدمات ازدواج آنان مثل ایجاد اشتغال ، معروف اجتماعی و فرهنگی هستند که انقلاب اسلامی نیز با همین معروف ها به پیروزی رسید.

آیت اله خاتمی،خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مصادیق معروف و منکر زمان حال ،رعایت مسائل بهداشتی فردی و اجتماعی است که عدم رعایت آن منکر مشترک است.

امام جمعه زنجان با اشاره به بزرگان دینی ،فرهنگی و علمی کشور از اعصار گذشته تا کنون ،همه را اسوه های بارز امربمعروف و نهی از منکر دانست.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات