تمرکز بر تامین مالی طرح های آبی از منابع غیر دولتی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و کمبود اعتبارات دولتی در تلاش هستیم که بیشتر منابع مالی مورد نیاز طرح های در دست اجرا را از طریق مدل های جدید و اعتبارات غیردولتی تامین کنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن رضوی" در بازدید معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه کشور از تصفیه خانه ششم تهران گفت: طرح تصفیه خانه ششم تهران به دلیل کمبود اعتبارات چندین سال با رکود مواجه بود که خوشبختانه با تدابیر اتخاذ شده طی یک سال و نیم گذشته، این پروژه مجددا فعال و هم اکنون از لحاظ فرایندی تکمیل و آماده بهره برداری می باشد.

وی افزود: تونل انتقال آب از سد امیر کبیر به تصفیه خانه ششم تهران به طول ۲۹.۵ کیلومتر در سال ۹۱ تکمیل شده که ارزش این تونل به قیمت امروز افزون بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان است.

رضوی با بیان اینکه تصفیه خانه ششم تهران از لحاظ فرایندی تکمیل شده و امکان تصفیه آب وجود دارد، گفت: مدول اول این تصفیه خانه به ظرفیت ۷.۵ مترمکعب آمادگی تصفیه آب را دارد اما همچنان بخش های جانبی این طرح باقی مانده که نیازمند تامین مالی می باشد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط اقتصادی دولت برای تامین منابع مالی طرح های عمرانی تنگنا هستیم، اظهار داشت: در شرکت آب منطقه ای تهران این موضوع کاملا درک می شود بنابراین تمام برنامه ریزی ها به سمتی رفته که ۲۰ تا ۳۰ درصد طرح های تامین آب از طریق اعتبارات دولتی و بقیه از سایر منابع تامین شود.

در ادامه نیز حمیدرضا عدل معاون معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه کشور ، فرخ مسجدی رئیس امور آب و کشاورزی سازمان برنامه و بودجه کشور و سید حسن رضوی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران از بخش های مختلف تصفیه خانه ششم تهران بازدید و در خصوص مسائل و مشکلات طرح های تامین آب به ویژه تصفیه خانه ششم تهران و سامانه تامین آب شرق و غرب تهران تبادل نظر کردند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات