اجرای پروژه های احیای بافت فرسوده در اولویت است

اجرای پروژه های احیای بافت فرسوده در اولویت است

محمدرضا عباسی ناصر امروز در گفتگو با شهریار با اشاره به مهم ترین برنامه ها و پروژه های شرکت توسعه و عمران آذربایجان، بیان کرد: یکی از مهم ترین پروژه هایی که در دست اجرا داریم، پروژه چهار هکتاری عتیق است که کاربری مسکونی آن به اتمام رسیده و کاربری های خدماتی و تجاری آن نیز تا چند ماه آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

او در خصوص مشخصات این پروژه افزود: این پروژه ۹۲ هزار متر مربع زیربنا دارد و در هفت طبقه احداث شده و دارای پارکینگ با ظرفیت یک هزار و ۲۵۰ خودرو است. طبقه همکف تجاری و طبقات دوم و سوم آن خدماتی، تفریحی و ورزشی است.

سرپرست شرکت توسعه و عمران آذربایجان اظهار کرد: کاربری مسکونی این پروژه ۲۰۰ واحدی که ۳۶ هزار متر مربع زیربنا دارد و در شش طبقه احداث شده است، مورد بهره برداری قرار گرفته و تلاش می کنیم پروژه عتیق ۲ که شامل کاربری های تجاری و خدماتی است، تا چند ماه آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.

او با اشاره به آغاز به کار دوباره در پروژه ۶۰۰ واحدی صدرا در شهرک اندیشه، گفت: این مجتمع مسکونی در راستای حمایت از اقشار کم درآمد احداث می شود و عملیات اجرایی آن پس از چند ماه وقفه، دوباره آغاز شده و امیدواریم بتوانیم با سرعت بیشتری این پروژه را تکمیل کنیم.

عباسی در خصوص مشخصات پروژه صدرا بیان کرد: عرصه این پروژه ۲۰ هزار و ۲۹۸ متر مربع و اعیان آن ۶۲ هزار متر مربع است و در مجموع بطور متوسط پیشرفت فیزیکی ۱۵ تا ۲۰ درصدی دارد.

سرپرست شرکت توسعه و عمران آذربایجان در ادامه به تملک و آزادسازی ۱۶ هزار متر مربع از املاک فاز ۱ پروژه میارمیار اشاره کرد و افزود: این پروژه چند منظوره در سه فاز اجرا خواهد شد که فاز یک آن ۲۲ هزار، فاز دو ۹ هزار و ۴۰۰ و فاز سه ۱۰ هزار و ۸۴۰ متر مربع است.

او اضافه کرد: ضرورت حفظ آثار ارزشمند بازار تاریخی تبریز و جلوگیری از آثار مخرب استفاده بیش از ظرفیت آن و نیاز به ارتقای موقعیت گردشگری بازار و تبدیل آن به جاذبه گردشگری از یک سو و موقعیت اقتصادی کلانشهر تبریز به عنوان قطب تجاری منطقه از سویی دیگر، لزوم ایجاد یک مرکز تجاری که بتواند پاسخگوی نیازهای متناسب با جایگاه تبریز باشد را نمایان می سازد.

عباسی ادامه داد: قرارگیری در بافت مرکزی شهر، نزدیکی به بازار بزرگ تبریز و همچنین مجاورت با خیابان های امام خمینی (ره) و شریعتی و همچنین قرارگیری در کنار ایستگاه مترو، اعتبار ویژه ای را به موقعیت انتخاب شده جهت استقرار مجموعه تجاری و خدماتی میارمیار بخشیده است.

او در خصوص آخرین وضعیت محله چوخورلار گفت: چوخورلار یکی از قدیمی ترین محلات تبریز است که در راستای احیای این بافت فرسوده، حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد املاک آن تملک شده و در تلاش هستیم تا با همکاری شهرداری منطقه ۴ و اداره کل املاک شهرداری تبریز، بقیه املاک این پروژه ۲۳ هزار متر مربعی را نیز تملک کنیم.

سرپرست شرکت توسعه و عمران آذربایجان بیان کرد: عملیات اجرایی و تکمیل این پروژه های مهم و بزرگ عمرانی با حمایت های اعضای محترم شورای شهر و همچنین شهردار پرتلاش و پرتوان کلانشهر تبریز که دلگرمی بزرگی برای کارکنان شرکت توسعه و عمران آذربایجان است، با سرعت پیش می رود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات