جلوگیری از برداشت بیش از ۷۳هزار مترمکعب طی یک روز کاری

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی یک روز کاری با انسداد ۳ حلقه چاه غیر مجاز از خروج بیش از ۷۳ هزارمتر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی و واحد بازرسی و نظارت و با اخذ دستور قضایی طی یک روز کاری ، سه حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع با دبی ۴  لیتر بر ثانیه  و عمق ۱۱۵ متر پر و مسدود شد.

حبیبی با اشاره بر اینکه این چاه ها در جهت اجرای قانون احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است ،اظهار کرد: با انجام این عملیات از خروج سالانه ۷۳.۸۴ هزار متر مکعب آب از سفره های زیر زمینی این امور جلوگیری به عمل می آید.

وی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب های سطحی و زیرزمینی تصریح کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس در پایان خاطر نشان کرد: این امور حراست از منابع آب های سطحی و زیر زمینی را وظیفه ذاتی خود می داند و بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات