54 هزار مشترک برق خراسان جنوبی مشمول طرح برق اُمید

54 هزار مشترک برق خراسان جنوبی مشمول طرح برق اُمید

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهدی دادگر" صبح امروز در نشست هماهنگی اجرای طرح ملی برق امید اظهار داشت: طرح برق امید برای اصلاح الگوی مصرف برق، همزمان با سراسر کشور از ابتدای آبان ماه سال جاری در خراسان جنوبی آغاز شده است.
وی افزود: مشترکانی که در ماه‌های گرم خرداد تا شهریورماه متوسط مصرف ماهانه آن‌ها در یک دوره تا ۱۰۰ کیلووات ساعت است در دسته کم مصرف، ۱۰۱ الی ۳۰۰ کیلو وات ساعت خوش مصرف و مشترکان با مصرف بیش از ۳۰۰ کیلو وات ساعت جزو دسته پرمصرف شمرده می‌شود .
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی اداه داد: برای سایر ماه‌های سال نیز مشترکانی که مصرف آن‌ها تا ۸۰ کیلووات ساعت باشد شامل مشترکین کم‌مصرف، بین ۸۱ تا ۲۰۰ کیلووات ساعت خوش مصرف و بیش از ۲۰۰ کیلووات ساعت طبق تعرفه‌بندی طرح برق امید مشترک پر مصرف محسوب می‌شوند.
وی با اشاره به وجود 317 هزار مشترک برق خانگی در خراسان جنوبی افزود: بر اساس مقدار مصرف مشخص شده در طرح برق امید، بالغ بر 54 هزار مشترک خانگی در استان نیز به تناسب نحوه مصرف خود شامل تخفیف 100 درصدی بهای برق مصرفی در یک یاچند دوره در طول سال می‌شوند.
دادگر اصلاح الگوی مصرف از طریق آموزش و آگاه‌سازی در منازل برای کمک به گسترش مدیریت مصرف بهینه در سایر سطوح جامعه را از جمله اهداف اجرای طرح برق امید دانست وگفت: افزایش دقت مشترکان در نحوه استفاده از وسایل برقی و خرید این وسایل از نکات قابل توجه در این طرح است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح برق امید از ابتدای آبان ماه سال جاری آغاز شده است، افزود: در این طرح، مشترکان کم مصرف ضمن برخورداری از مزایای این طرح به حفظ سطح مصرف خود در حد کم مصرف ترغیب می‌شوند.
وی ادامه داد: همچنین مشترکان خوش مصرف با کاهش مختصر و ورود به دسته کم مصرف‌ها امکان بهره‌مندی از مزایای این طرح را خواهند داشت و  مشترکان پر مصرف برق در مناطق مختلف استان لازم است با کاهش میزان مصرف به دسته مشترکان خوش مصرف یا کم مصرف بپیوندند .

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات