44 خانوار روستایی در کهگیلویه و بویراحمد از نعمت برق برخوردار شدند

44 خانوار روستایی در کهگیلویه و بویراحمد از نعمت برق برخوردار شدند

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "داود راهزادی" با بیان این مطلب گفت: 44 خانوار روستایی در قالب هفت روستای پراکنده در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه، باشت و چرام از نعمت برق پایدار برخوردار شدند.

وی اعتبار هزینه شده برای برق‌رسانی به این روستاها را بیش از 30 میلیارد ریال عنوان و اظهار داشت: هفت دستگاه ترانسفورماتور نیز در این ارتباط احداث شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: اسلام آباد تیموری، خوبیار آباد، غورک رستمی، دره بید جوکار و دره گرده از مهمترین روستاهای برق‌رسانی شده طی مهرماه امسال در این استان بوده است.

برق‌رسانی به 95 خانوار روستایی با استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی

راهزادی، طول شبکه‌های فشار متوسط و ضعیف برای برق‌رسانی به این روستاها را حدود شش کیلومتر ذکر و خاطرنشان کرد: سخت‌گذری، کوهستانی بودن، پراکندگی، معارضات محلی و فاصله طولانی روستاهای پراکنده از شبکه‌های برق از مهم‌ترین مشکلات برق‌رسانی به روستاها در استان است.

وی تعداد روستاهای برق‌رسانی شده در استان کهگیلویه و بویراحمد را هزار و 775 خانوار برشمرد و یادآور شد: 56 هزار و 582 خانوار روستایی هم اکنون از نعمت برق پایدار برخوردار هستند.

این مسئول شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای برق‌رسانی به این روستاها بیش از چهار هزار و 866 کیلومتر شبکه‌های فشار متوسط و ضعیف احداث شده است.

راهزادی، تعداد دستگاه‌های ترانسفورماتور احداث شده برای برق‌رسانی به روستاهای این استان را چهار هزار و 218 دستگاه عنوان کرد و افزود: 95 خانوار روستایی برای اولین بار با استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی از نعمت برق پایدار برخوردار شده‌اند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات