در جلسه مشترک کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی بررسی شد: طرح منزلت کارت، ویژه سالمندان

در جلسه مشترک کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی بررسی شد: طرح منزلت کارت، ویژه سالمندان

در جلسه مشترک کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی بررسی شد: طرح منزلت کارت، ویژه سالمندان
.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت جلسه مشترک کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی با حضور اعضای دو کمیسیون و مدیران شهرداری برگزار شد.
فرهام زاهد رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی درباره طرح منزلت کارت تصریح نمود: منزلت کارت طرحی است که از سوی آقای دکتر بهراد ذاکری در کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهر در دستور کار قرار گرفت و پس از یک مرحله بررسی در جلسه شورا به کمیسیون فرهنگی ارجاع شد. این طرح که ویژه سالمندان است در سه حوزه حفظ کرامت انسانی، کمک به بهبود شرایط اقتصادی و اشاعه فرهنگ مهربانی تبیین شد. دارندگان منزلت کارت که قرار است سازکار صدور و توزیع آن توسط سازمان فرهنگی برنامه ریزی و اجرا شود از خدمات ویژه تخفیف و آسان سازی بهره مندی از خدمات و خرید بخش های دولتی، نیمه دولتی و خصوصی برخوردار شوند. علارغم پسندیده بودن این ایده اما باید جزییات آن در طرح ارایه شده به کمیسیون ها مشخص شود.
حجت جذب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی در خصوص لایحه حمایت مالی به جهت قدردانی از عوامل انتظامی شهرستان رشت تصریح نمود: با توجه به زحمات عزیزان نیروی انتظامی قدردانی از این افراد امری پسندیده است اما شهرداری برای کمک به ارگان ها به لحاظ قانونی ممنوعیت دارد. حمایت مالی از عوامل انتظامی باید به روشی قانون مند انجام شود.
اسماعیل حاجی پور با تبریک ماه ربیع الاول و آغازامامت حضرت ولی عصرعجل الله تعالی فرجه و شریف در ادامه بیان نمود: مبلغی که برای حمایت و قدردانی از عوامل انتظامی در لایحه آمده در برابر زحمات این عزیزان ناچیز است. اداره نیروهای انتظامی و خصوصا راهور باید زیر نظر شهرداری باشد. و این تنها راه حل مشکل ترافیک شهر است. خیابان های رشت جواب گوی این حجم از ترافیک نیست. اخیرا عنوان خیرین مدافعین امنیت را از تلویزیون دیدم و برایم بسیار ناراحت کننده بود. امنیت اعتبار دارد و چیزی نیست که از افراد حقیقی برای آن کمک گرفته شود. نیروهای انتظامی تا زمانی که خودشان تامین نباشند نمی‌توانند امنیت جامعه را به شکلی صحیح برقرار نمایند. خاطرعوامل نیروی انتظامی برای تامین نیازهای زندگی باید آسوده باشد نه این که این عزیزان پس از ساعت کار، برای تامین نیازهای زندگی، در خیابان ها مسافرکشی نمایند. نیروهای انتظامی فرزندان ما هستند و از الان باید به فکر فصل سرمای این عزیزان نیز باشیم.
فاطمه شیرزاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا در خصوص امنیت پارک های شهر رشت یادآور شد: در روزهای گذشته شاهد ضرب و شتم بانویی در یکی از پارک های رشت بودیم و این نشان دهنده امنیت پایین در پارک ها است. در شهر رشت حدود 60 پارک وجود دارد که متاسفانه در این پارک ها فسادهایی دیده می شود که موجب آزار شهروندان است. شهرداری برای رفع این معضل با نیروی انتظامی باید وارد مذاکره شود و همچنین برای انتخاب نیروهای حفاظتی شهرداری در پارک ها باید در جسه و توانایی بدنی این افراد بیشتر دقت شود و ابزارهایی را برای بازدارندگی و حفاظت از شهروندان در پارک ها در اختیار نیروهای منتخب برای حفاظت قرار گیرد.
لینک اصل خبر در سایت شورای شهر رشت

    منبع خبر

    شورای شهر رشت

    شورای شهر رشت یک شورای شهر در شهر رشت می باشد

      نظرات