یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی، گام موثر وزارت نیرو جهت تسریع در آبرسانی به روستاها

یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی، گام موثر وزارت نیرو جهت تسریع در آبرسانی به روستاها


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان مطرح کرد؛

یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی، گام موثر وزارت نیرو جهت تسریع در آبرسانی به روستاها

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان گفت: یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی، گام مهم وزارت نیرو جهت تسریع در آبرسانی به روستاهاست.

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفای گیلان؛ سید محسن حسینی، ارائه خدمات بهتر و بهینه به روستاییان را یکی از مهم ترین مزایای طرح ادغام و تجمیع شرکت های آبفای شهری و روستایی دانست و افزود: با یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی شاهد ارتقاء خدمات به روستاییان خواهیم بود.

وی، با اشاره به ادغام شرکت های آبفای شهری و روستایی گیلان در اسفند ماه سال 1398 گفت: از همه ظرفیت های متقابل تامین و انتقال آب برای خدمات رسانی بهتر به مردم استان استفاده خواهد شد.

حسینی افزود: هم اینک 52 شهر و 1577 روستای بالای بیست خانوار استان از نعمت آب آشامیدنی برخوردارند.

وی، منابع تامین آب شرب شهرها و روستاهای گیلان را 648 حلقه چاه و 559 دهنه چشمه عنوان کرد و افزود: مجموع خطوط آبرسانی استان 28 هزار و 684 کیلومتر و حجم مخازن ذخیره و تعدیل فشار آب نیز بیش از 530 هزار مترمکعب است.

وی، شاخص بهره مندی شهرهای گیلان از آب شرب سالم و بهداشتی را 99.94 درصد و شاخص بهره مندی روستاها را 77.32 درصد اعلام کرد و گفت: در بخش فاضلاب نیز شاخص بهره مندی شهرهای استان از شبکه مدرن فاضلاب 70.77 درصد و شاخص روستایی 0.32 درصد است.

حسینی، تعداد روستاهای فاقد آب شرب گیلان را 320 روستا اعلام کرد و گفت: 30 درصد از تاسیسات آبرسانی روستایی استان نیاز به بازسازی کامل دارند.

وی، با تاکید بر گردشگرپذیر بودن گیلان و اهمیت ویژه تامین آب شرب نقاط مختلف استان، اظهار داشت: گیلان سومین استان متراکم کشور است که هزینه اجرای طرح های آبرسانی روستایی در آن دو برابر میانگین کشوری است.

وی تصریح کرد: میزان لوله گذاری آب شرب به ازای هر خانوار در کشور 25 متر و در گیلان 75 متر است که این رقم سه برابر متوسط کشور است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با تاکید بر اینکه با وجود چنین شرایطی خدمات رسانی به روستاهای استان با دشواری های بیشتری همراه است، گفت: پس از یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی گیلان، ارائه خدمات آب شرب به روستاها شکل بهتری به خود گرفته است.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

منبع خبر

شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

شرکت آب و فاضلاب استان گیلان یک شرکت در شهر رشت می باشد

    نظرات