تقویت روستاها به‌عنوان مبدأ مهاجرت‌ به شهرها، نقش  ...

تقویت روستاها به‌عنوان مبدأ مهاجرت‌ به شهرها، نقش ...

تقویت روستاها بعنوان مبدأ مهاجرت‌ به شهرها، نقش بسزایی در کاهش توسعه حاشیه‌نشینی دارد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، شهناز رمارم صبح امروز و در آیین امضاء تفاهم‌نامه احداث سالن ورزشی چندمنظوره قازقان، ضمن تبریک هفته وحدت، اظهارکرد: از مدیریت شهری مشهد تشکر می‌کنیم که بنایشان را از چارچوبه شهر مشهد فراتر بردند و با پذیرش "معین اقتصادی شهرستان مشهد" به سمت عدالت‌محوری و توسعه متوازن حرکت کرده‌اند.

رمارم در ادامه گفت: زمانی که روستاهای ما از تعریف اصیل و قدیمی روستا خارج می‌شوند‌ و تولید و درآمدزایی روستایی زیر سوال می‌رود، روستانشینان برای فعالیت و کسب درآمد راهی شهرها می‌شوند.

وی با بیان اینکه این مهاجرت علاوه بر آسیب‌های اجتماعی که به دنبال دارد، اولین آسیب را متوجه روستایی مهاجر می‌کند و آن سلب عزت فرد است، افزود: شهرداری‌ها هزاران میلیارد تومان برای از بین بردن حاشیه شهرها و خدمات‌رسانی به این مناطق هزینه می‌کنند ولی مدیریت شهری دوراندیش و باتدبیر بخشی از بودجه خود را در روستاها و مناطق پیرامونی و حتی استان‌های همجوار صرف می‌کند تا با تقویت و خدمات‌رسانی مطلوب در مبدأ مهاجرت، مانع از مهاجرت و ایجاد حاشیه‌ای در حاشیه شهر شود.

عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد ضمن تقدیر از مدیریت شهری بابت پذیرش فعالیت و نقش‌آفرینی بعنوان معین اقتصادی شهرستان مشهد، تصریح کرد: بدون شک این اقدام موجب تقویت حاشیه شهر می‌شود و امیدواریم قدم‌های برداشته شده به نتیجه برسد.

رمارم همچنین گفت: اولین قدم شهرداری مشهد ۷۵ متری رضویه بود و گام دیگر هم همین تفاهمنامه امروز است که بی‌شک موجب توسعه متوازن و عدالت‌محوری خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم خدمات ما در نظام جمهوری اسلامی به نحوی باشد که موجب سربلندی‌مان در محضر نبی مکرم اسلام(ص) و شهدای عزیز شود.

کلید واژه ها: رمارم - شورای شهر - مشهد -
لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات