44 مورد پایش زیست محیطی در آبانماه توسط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان برخوار انجام شد

44 مورد پایش زیست محیطی در آبانماه توسط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان برخوار انجام شد

44 مورد پایش زیست محیطی در آبانماه توسط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان برخوار انجام شد

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان برخواربراهمیت پایش های زیست محیطی تاکید کرد و گفت: 44 پایش زیست محیطی در آبانماه توسط این اداره انجام شد.

به گزارش«پارما» محمدولید مغربی با اشاره به اهمیت پایش محیط زیست با توجه به فراز های 15 بندی سیاست های زیست محیطی ابلاغی توسط مقام معظم رهبری که در حقیقت راهبرد و راهگشای محیط زیستی کشور است افزود: 44 مورد پایش زیست محیطی درماه گذشته توسط اداره محیط زیست شهرستان برخوار انجام شد.

وی اظهار داشت: فرمایشات رهبر معظم انقلاب پشتوانه و دلگرمی بزرگ برای همه دغدغه مندان حوزه محیط زیست محسوب می شود و مسئولیت ها و تکالیف سنگینی برای تمامی بخش ها و سازمان های ذیربط به همراه دارد که ضرورت همگرایی و همکاری بیشتر برای تحقق آن ها را می طلبد

وی گفت . در بند 5 این ابلاغیه ی مهم موضوع «پایش مستمر منابع و عوامل آلاینده هوا، آب، خاک، آلودگی‌های صوتی، امواج و اشعه‌های مخرب و تغییرات نامساعد اقلیم و الزام به رعایت استانداردهای زیست محیطی» مطرح شده است، که بخوبی بیانگر اهمیت موضوع پایش های زیست محیطی می باشد

وی تصریح کرد: «مدیریت»، «پایش» و «کنترل آلاینده ها» از راهبردهای کلان زیست محیطی محسوب می شود.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان برخوارگفت: موفقیت و اثر بخشی هرگونه برنامه مدیریتی در حفاظت و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی در گروی پایش بهینه و مناسب کمی و کیفی می باشد .

وی افزود: از آن جا که آنالیز اطلاعات پایش، مبنای مدل سازی ، پیش بینی و اطلاع رسانی به جامعه و اولیای امور و تصمیم گیران رده های بالای مدیریتی کشور واقع می شوند، از این رو پایش، نقش و اهمیت زیادی در امر مدیریت آلودگی و حفظ کیفیت محیط ایفا می کند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات