اجرای پروژه هدایت فاضلاب یک روستا به خط انتقال فاضلاب شهر سنندج

اجرای پروژه هدایت فاضلاب یک روستا به خط انتقال فاضلاب شهر سنندج

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، از آنجا که دلیل تغییر طعم و بوی آب شهر سنندج، تغذیه گرایی و رشد میکروارگانیسم‌ها بوده و یکی از مهمترین دلایل رشد آنها هم، ورود فاضلاب روستایی به سد قشلاق است، شرکت آبفای کردستان برای جلوگیری از انتقال این فاضلاب‌ها برنامه‌ریزی لازم را انجام و اجرا کرده است.
با توجه به اینکه فاضلاب روستای سراب قامیش وارد سد قشلاق می‌شود، پروژه هدایت انتقال فاضلاب این روستا به خط انتقال فاضلاب شهر از یک سو و ایجاد تصفیه‌خانه فاضلاب در خود روستا از سوی دیگر دنبال می‌شود.
پروژه اجرای عملیات هدایت فاضلاب سراب قامیش به خط انتقال فاضلاب شهر، شامل احداث ایستگاه پمپاژ فاضلاب و خط انتقال به طول 7 کیلومتر است که تاکنون 50 درصد آن با هزینه 5.5 میلیارد ریال انجام شده و تا تکمیل کل پروژه 30 میلیارد تومان دیگر نیاز است.
همچنین ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب سراب قامیش با ظرفیت تصفیه 414 مترمکعب فاضلاب در شبانه روز، دارای 35 درصد پیشرفت فیزیکی است و اجرای این دو پروژه یعنی هدایت فاضلاب روستا به خط انتقال فاضلاب شهر و تصفیه‌خانه فاضلاب روستای سراب قامیش همزمان انجام می‌گیرد.
لازم به یادآوری است که مشکل ورود فاضلاب روستای حسین آباد به سد قشلاق نیز با احداث تصفیه‌خانه فاضلاب روستا در سال گذشته به طور کامل مرتفع شد.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات