نوسازی شبکه آبرسانی بندر رستمی تنگستان بوشهر آغاز شد

نوسازی شبکه آبرسانی بندر رستمی تنگستان بوشهر آغاز شد

عبدالحمید حمزه‌پور در آیین آغاز اجرا و ترمیم شبکه آبرسانی بندر رستمی تنگستان با اشاره به توسعه طرح‌های آبرسانی در روستاهای بخش ساحلی تصریح کرد: در این راستا با افتتاح و اجرای طرح‌ها، ظرفیت آبرسانی به روستاهای بخش ساحلی افزایش می‌یابد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به بازسازی و نوسازی شبکه آبرسانی بندر رستمی تنگستان خاطرنشان کرد: این طرح با مبلغ قرارداد ۶۴ میلیارد و ۱۲۷ میلیون ریال آغاز شد که نیاز اعتباری آن افزون بر ۹۰ میلیارد ریال است.
وی بیان کرد: این طرح در مدت ۱۲ ماه اجرا می‌شود که تاکنون ۹ میلیارد ریال اعتباری تخصیصی هزینه شده است.
حمزه‌پور، طول شبکه آبرسانی بندر رستمی را حدود ۲۰ کیلومتر عنوان کرد و افزود: در این راستا ۵۵۰ انشعاب آب در این بندر وجود دارد که ضمن ترمیم شبکه آبرسانی انشعاب آب ترمیم می‌شود.
وی، ویژگی‌های نوسازی شبکه آبرسانی بندر رستمی را برشمرد و تصریح کرد: فرسودگی، شکستگی، هدررفت ۳۵ درصدی، گرفتگی شبکه توزیع و عدم امکان توزیع عادلانه آب و اقطار نامناسب هیدرولیکی شبکه از مشکلات شبکه آبرسانی بندر رستمی است که نوسازی است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از کاهش هدررفت آب از شبکه توزیع بندر رستمی خبر داد و افزود: پس از تکمیل طرح نوسازی و بازسازی شبکه آبرسانی بندر رستمی، هدررفت آب ۲۰ درصد کاهش می‌یابد و از 35 درصد به ۱۵ درصد می‌رسد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات