توقیف یک دستگاه حفاری غیر مجاز توسط امور منابع آب اسلامشهر

مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از جمع آوری و توقیف یک دستگاه حفاری غیر مجاز ضربه ای در حوزه عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "عبدالکریم خلجی" با بیان این خبر، گفت: در راستای عمل به قانون احیاء و تعادل بخشی آب های زیر زمینی و همچنین جلوگیری از برداشت های غیر قانونی از منابع آبی توسط سودجویان، کارشناسان این امور، یک دستگاه حفاری ضربه ای غیر مجاز واقع در محدوده اراضی شمس آباد شهرستان اسلامشهر را شناسایی و با اخذ دستور قضایی اقدام به جمع آوری و توقیف این دستگاه و انتقال آن به پارکینگ تحت نظارت امور منابع آب اسلامشهر نمودند.

خلجی با تاکید بر اینکه حفر چاه های غیر مجاز صدمات جبران ناپذیری به آبخوان های منطقه وارد می کند، افزود: بر اساس قانون توزیع عادلانه آب نگهداری و استفاده از دستگاه های حفاری بدون داشتن مجوز، جرم محسوب شده و این امور با همکاری دستگاه قضایی با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی برخور قاطع خواهد کرد.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر در پایان خاطر نشان کرد: این امور در راستای تحقق مفاد قانون توزیع عادلانه آب در حوزه های حفاظت و بهره برداری از منابع آب، اقدامات لازم را به عمل آورده و با هر گونه تخلف در این زمینه مطابق قانون برخورد خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات