رایگان شدن برق ۲۲۸ خانواده کهگیلویه و بویراحمدی در سه هفته گذشته

رایگان شدن برق ۲۲۸ خانواده کهگیلویه و بویراحمدی در سه هفته گذشته

» مدیرعامل شرکت توزبع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از مشخص شدن برق رایگان ۲۲۸ مشترک برق در طرح برق امید طی یک ماهه اخیر خبرداد و یادآورشد: این تعداد معادل شش دهم درصد مشترکین قرائت شده را بخود اختصاص داده اند.


به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان، داود راهزادی با بیان این مطلب گفت: در سه هفته گذشته که قبوض ۴۱ هزار و ۸۹۲ مشترک برق در استان کهگیلویه و بویراحمد قرائت شده مشخص شد که از این تعداد، ۲۲۸ مشترک از برق رایگان برخوردار شده اند.

وی با بیان اینکه از مجموع قبوض صادر شده در سه هفته گذشته، بالاترین قبض های صادر شده متعلق به گروه خوش مصرف ها با تعداد ۲۷ هزار و ۱۲ قبض بوده است، اظهارداشت: این تعداد ۶۴ و نیم درصد  مجموع قرائت شده ها را شامل می شود.

مدیرعامل شرکت توزبع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: ۲۳ و یک دهم درصد این مشترکین معادل ۹ هزار و ۶۹۴ قبض صادر شده در گروه پُرمصرف ها قرار دارد.

راهزادی از  چهار هزار و ۹۵۸ مشترک برق خالی از سکنه در سه هفته گذشته هم خبرداد و خاطرنشان کرد:‌ این گروه نیز ۱۱ درصد و هشت دهم درصد مشترکین قرائت شده را بخود اختصاص داده است.

وی گفت: از مجموع ۲۶۹ هزار و ۳۲۷ اشتراک برق در این استان، ۲۲۲ هزار و ۵۷۶ اشتراک را مشترکین خانگی تشکیل داده که طرح برق اُمید قرار است برای آنان اجرایی شود.

این مسوول شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مشترکین خانگی که در این استان شامل طرح برق اُمید می گردند، بصورت هفتگی مشخص می شود، ادامه داد: این طرح که در امتداد مصوبه دولت مبنی بر محاسبه رایگان برق برای مشترکان کم مصرف در حال اجرائی شدن است می کوشد تا با اقدامی فرهتگی روش های غلط و پرهزینه دیروزی را کنار گذاشته و با اتخاذ یک روش فرهنگی و بکارگیری سیاست تشویقی زمینه و انگیزه لازم برای صرفه جوئی این منبع با ارزش انرژی از سوی شهروندان را مهیا سازد.

راهزادی گفت: با نگاه اجمالی به اعداد و ارقام مربوط به پرداخت یارانه از سوی دولت به این منبع با ارزش انرژی، ارز آوری در قبال صادرات برق به کشورهای همسایه، هزینه های ایجاد، تاسیس و ساخت نیروگاه و همچنین آثار مُخرب و منفی تولید برق بر محیط زیست؛ بی شک ارزانترین مسیر صرقه جوئی است.

وی افزود:‌در طرح برق اُمید، مشترکان به سه دسته مشترکان کم مصرف،خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می شوند و برای هر دسته متناسب با منطقه جغرافیائی، الگوی مصرف برق تعیین و مشترکان برق به تناسب مشارکت در این طرح از مزایای تشویقی شامل تخفیف تا سقف ۱۰۰ درصد تعرفه برق بهره مند می شوند. لینک اصل خبر در سایت شرکت توزیع نیروی برق استان کهکیلویه و بویراحمد

  منبع خبر

  شرکت توزیع نیروی برق استان کهکیلویه و بویراحمد

  شرکت توزیع نیروی برق استان کهکیلویه و بویراحمد

  شرکت توزیع نیروی برق استان کهکیلویه و بویراحمد یک شرکت در شهر یاسوج می باشد

   نظرات