خبر خوش مهندس خرم به مهندسان از توافق با سازمان امور مالیاتی

خبر خوش مهندس خرم به مهندسان از توافق با سازمان امور مالیاتی


دومین دوره جلسات شورای منطقه‌ای رؤسای استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، کرمانشاه و همدان به ریاست مهندس خرم به صورت مجازی و آنلاین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، دومین دوره جلسات شورای منطقه‌ای رؤسای استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، کرمانشاه و همدان به ریاست مهندس خرم رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به صورت مجازی و آنلاین برگزار شد.

در این جلسه رؤسای استانها با ارائه گزارشی از مهمترین اقدامات و دستاوردهای نظام مهندسی در استانها، رئیس شورای مرکزی، مدیران سازمان و دیگر رؤسای استانها را از اقدامات خود مطلع کردند.

مهندس خرم در ابتدای جلسه با تبریک انتخاب هیات رییسه جدید استانها، ابراز امیدواری کرد که سال پایانی دوره هشتم سازمان را به خوبی پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به شعر حافظ که می گوید «بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم، فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم»، اظهارداشت: موتور اینکه طرحی نو ایجاد کنیم، عشق به کار، میهن و تخصص است.

مهندس خرم با طرح این پرسش که آیا تاکنون در 24 سال گذشته استان خودتان را آسیب شناسی کرده اید؟ گفت: توصیه می کنم این کار را حتما صورت دهید. وی از دکتر جواهری، دبیر جلسه خواست تا این موضوع را حتما پیگیری کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان همچنین خاطرنشان کرد: متاسفانه بیش از ٥٠ درصد مهندسان بیکارند یا در شغل حرفه ای خود کار نمی کنند؛ به این دلیل که ما خوب عمل نکردم و امروز من خودم را پاسخگو می دانم.

مهندس خرم در ادامه ساختار سازمانى در نظام مهندسى را نيازمند مطالعه دانست و تاکید کرد: تهيه مقررات بايد توسط سازمان نظام مهندسى انجام شود و دولت نبايد اين كار را انجام دهد، ضمن اینکه ما با يك لشگر ٥٥٠ هزار نفرى آماده ايم كارها انجام دهيم.

وی از تشكيل ستاد مديريت بحران در سازمان نظام مهندسى خبر داد و خاطر نشان كرد با پيگيرى هاى انجام شده، سازمان نظام مهندسی ساختمان به زودى به عضويت رسمى ستاد مديريت بحران كشور و همچنين شوراى عالى معمارى و شهرسازى درخواهد آمد.

مهندس خرم در پايان با اشاره به دغدغه مالياتی مهندسان، اظهار داشت: با پيگيرى هاى انجام شده، توافقات خوبي با سازمان امور مالیاتی حاصل شده است و این سازمان درخصوص ماليات مهندسى, درصدى را كه سازمان نظام مهندسى اعلام می کند، خواهد پذيرفت، همچنين با تعاملات دوطرف ماليات سال ٩٨ شوراى مركزى سازمان نظام مهندسى صفر شده است.
لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

   نظرات