اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی برای تامین۲۰ هزار موتور برقی در مشهد

اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی برای تامین۲۰ هزار موتور برقی در مشهد

اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی برای تامین ۲۰ هزار موتور برقی در مشهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی در حاشیه بازدید از نمایشگاه خودروهای برقی در مشهد، اظهار کرد: باتوجه به اینکه حدود ۵.۳ درصد از سهم آلودگی هوا مرتبط به بالغ بر ۴۰۰ هزار موتوربنزینی است؛ این نیاز وجود دارد که بحث بازسازی و بهسازی موتور سیکلت ها ورود پیدا کنیم.
وی افزود: همچنین در قانون هوای پاک نیز به این موضوع اشاره شده که دولت مکلف است تسهیلاتی را برای از رده خارج کردن موتورهای بنزینی به کار بگیرد که متاسفانه عملیاتی نشده است، لایحه ای خصوص پرداخت وام برای خریداری تعدادی از این موتورها، ارسال و مصوب شد که حسب آن در مرحله اول ۲۰ هزار دستگاه موتور با تسهیلات ۸۰ درصدی و تا سقف ریالی ۳۵ میلیون تومان رونمایی و واگذار خواهد شد.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد بیان کرد: تاکنون تولیدکنندگان بسیاری پای کار آمده اند و بخش زیادی از تولیدات این موتورها در داخل کشور صورت گرفته است. اما به دلیل آنکه تاکنون بازار مصرفی نداشته مورد توجه قرار نگرفته بود.
کاظمی تصریح کرد: با تمهیداتی که صورت گرفته امید داریم میزان تولید این وسیله در سطح کشور به عدد قابل قبولی دست پیدا کند. جلسه ای که امروز نیز در این رابطه برگزار شد به هماهنگی هایی برای حمایت های همه جانبه از این اقدام مربوط بود.
وی تاکید کرد: اولویت ما برای تولید ۲۰ هزار دستگاه افرادی بوده که از طریق آن درآمدزایی ایجاد می کنند. امید داریم تا پایان سال تعداد زیادی از این موتورها را در اختیار شهروندان قرار دهیم.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در خصوص اعتبار لحاظ شده برای این اقدام، خاطرنشان کرد: اعتباری که برای این پروژه در نظر گرفته شده ۱۲۰ میلیارد تومان است که باید در طول این بازه زمانی پرداخت شود.
گفتنی است این نمایشگاه از امروز تا پایان سال جاری در محل ساختمان سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری شهرداری مشهد دایر است.
غزاله شهیدی

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات