نمایشگاه خوشنویسی رقص قلم نشان دهنده پیوند فرهنگی است

نمایشگاه خوشنویسی رقص قلم نشان دهنده پیوند فرهنگی است

نمایشگاه خوشنویسی رقص قلم نشان دهنده پیوند فرهنگی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، غلامعلی حداد عادل در بازدید از اولین نمایشگاه و کنفرانس جهانی خوشنویسی کشورهای جاده ابریشم تحت عنوان « رقص قلم» در موزه بزرگ خراسان که با حضور آیدا مهربان معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، جعفر مروارید مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و جمعی از مدیران شهری برگزار شد، اظهار کرد: من توفیق زیارت حرم امام رضا(ع) و شرکت در جلسه ای در آستان قدس رضوی را داشتم که با افتتاح این نمایشگاه در موزه خراسان بزرگ مقارن شد و توفیق بازدید از نمایشگاه خط و بخشی از موزه بزرگ خراسان را پیدا کنم.
وی افزود: این نمایشگاه بسیار مفید و دیدنی است و در این نمایشگاه آثار خوشنویسان ایرانی، خراسانی، مشهدی و کشورهای مسیر جاده ابریشم حضور دارند که نشان دهنده پیوند فرهنگی، فهم هنری مشترک و درک هنری از خوشنویسی است.
رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی بیان کرد: به این معنا که علی رغم اینکه خوشنویسان به ملیت های مختلف تعلق دارند اما گویی همه در هنر با یک زبان سخن می گویند.
حداد عادل خاطرنشان کرد: توصیه بنده این است که همه مردم مخصوصا اهل هنر، جوانان و معلمان از این نمایشگاه بازدید کنند و معلمان نیز دانش آموزان مقطع ابتدایی را به این نمایشگاه آورده و آنان را به خوش خطی تشویص کنند تا این هنر روز به روز گسترش پیدا کند.
حوریه جمالی پور

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات