پیشنهاد ارائه پیش نویس سند آسیب‌های اجتماعی به مجلس

پیشنهاد ارائه پیش نویس سند آسیب‌های اجتماعی به مجلس

به گزارش شهریار، حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز و مسئول کمیته اجتماعی کلانشهرهای کشور در چهل و سومین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع کلانشهرهای کشور که به میزبانی کلانشهر مشهد برگزار شد، ضمن ارایه گزارش عملکرد این کمیته  افزایش بهره وری اجتماعی در حوزه مدیریت آسیب های اجتماعی در کلانشهرهای ایران را هدف اصلی کمیته اجتماعی کلانشهرها عنوان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی، افزایش اثربخشی اجتماعی در حوزه مدیریت آسیب های اجتماعی در کلانشهرهای ایران، شناسایی و استخراج موضوعی آسیبهای اجتماعی در کلانشهرها.،افزایش کارایی اجتماعی در حوزه مدیریت آسیبهای اجتماعی در کلانشهرهای ایران و استفاده از ظرفیت های آمایش شهری در حوزه آسیب های اجتماعی و تهیه شناسنامه اجتماعی شهرها را از دیگر اهداف کمیته اجتماعی کلانشهرهای کشور بیان کرد.

مسئول کمیته اجتماعی کلانشهرهای کشور گفت: در گام اول پس از تشکیل گروه مجازی کمیته آسیب های اجتماعی و دعوت مدیران و نمایندگان معرفی شده چهارشنبه های آسیب شناسی شکل گرفت و بر این اساس هر یک هفته در میان یک چهارشنبه برای برگزاری وبینار با موضوع پیشنهادی همان کلانشهر مشخص شد.

وی  با بیان اینکه سند توانمندسازی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی( رصد اجتماعی و تهیه شناسنامه اجتماعی محلات) توسط شهرداری تبریز تهیه  شده است گفت: این سند با توجه به اسناد بالادستی که به شهرداری‌ها اجازه و اختیار می‌دهد تا در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و توانمند سازی جامعه فعالیت کنند، تدوین شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز با بیان اینکه بحث آسیب های اجتماعی در جامعه علیرغم شیوع ویروس منحوس کرونا دغدغه کمیسیون های آسیب های اجتماعی شهرداری ها به شمار میرود اظهار داشت: در برگیرنده تمامی مسائل و نیازهای مشترک کلانشهرها در حوزه‌های مختلف اجتماعی همچون محله محوری، مشکلات مربوط به نهاد خانواده، اعتیاد و ... از جمله مفاد این طرح میباشد.

وی افزود: در صورت نهایی شدن، این طرح در قالب سند اجرایی برای کلانشهرها اجرایی می‌شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات