کمیسیون مشترک حمل و نقل و ترافیک شهری و کمیسیون بودجه و حقوقی شورا برگزار شد;  " تعیین تکلیف وضعیت رانندگان شهرداری مشخص شود"

کمیسیون مشترک حمل و نقل و ترافیک شهری و کمیسیون بودجه و حقوقی شورا برگزار شد; " تعیین تکلیف وضعیت رانندگان شهرداری مشخص شود"

کمیسیون مشترک حمل و نقل و ترافیک شهری و کمیسیون بودجه و حقوقی شورا برگزار شد; " تعیین تکلیف وضعیت رانندگان شهرداری مشخص شود"
.
اسماعیل حاجیپور رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شهر رشت ضمن تبریک اعیاد در پیش رو و تبریک روز مهندس و روز وکیل به بررسی موارد ذکر شده در کمیسیون مشترک پرداخت.
اسماعیل حاجیپور در مورد وضعیت رانندگان شهرداری رشت گفت شرایط پیمانی برای رانندگان گذاشته شده است که در حق بسیاری از آن ها ظلم شده است. خیلی ها بیش از 14 سال است کار می کنند و حق بیمه شان را خودشان پرداخت می کنند. ما خواستیم شرایط شرکت سهامی خاص را بیاوریم و با پیگیری هایی که با آقای مسرور داشتیم این مشکلات برطرف شد. به شهرداری نامه زده ایم و بیش از یک ماه هست پاسخی دریافت نکرده ایم. حرف ما این است اگر 1000 تومان شهرداری داده 500 تومان به راننده داده نشود . بلکه 900 تومان به راننده بدهیم. اگر پیگیر شرکت سهامی خاص باشیم و آن را مصوب کنیم و برای مراجع ذی ربط بفرستیم. و شهرداری را ملزم کنیم که بر اساس قانون شرکت سهامی خاص تاسیس کند.
این عضو شورای شهر رشت گفت قشر تاکسی بسیار گرفتارند و هرگز نمی توانند به آرزوهای شان برسندو استهلاک شان بسیار زیاد است و هیچ وقت به آرزوهای شان نمی رسند و فقط روز گذران زندگی می کنند.
وی خواستار این شد که به رانندگان تاکسی که بیمار هستند سرکشی شود و به مشکلات شان رسیدگی کنند.
محمد حسن علیپور عضو شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه گفت تعلل از جانب مدیران شهرداری است که پیگیری نمی کنند و مشکلات را به گردن شورا می اندازند. ما از خدا می خواهیم که کارگر به حقوق خودش برسد و تا کی می خواهیم آب را در دامن دشمن بریزیم!
ما بحث انتخاباتی نداریم می خواهیم شرکتی بیاید و دیگر شاهد سفید امضا و ظلم به کارگر نباشیم.
فرهام زاهد عضو شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه گفت نیروها نمی توانند حقوق بگیرند این چندمین بار است که اگر مسیری که شهرداری مشخص کرده را نپذیریم باید تاوانش را قبول کنیم. خواهش ما این است که قبل از اینکه سال به پایان برسد این کار را انجام دهید.
هر مجموعه ای حساب و کتاب موضوع خودش را بداند و بگوید چه زمان باید انجام دهد و چه زمان باید قراردادها را تجدید کند. اگر قرار است نامه ای زده شود سریعا انجام شود و موازین قانونی انجام بگیرد و سریعا اعلام نمایند.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر رشت

    منبع خبر

    شورای شهر رشت

    شورای شهر رشت یک شورای شهر در شهر رشت می باشد

      نظرات