بازدید استاندار خراسان رضوی از شهرک شهید رجایی

بازدید استاندار خراسان رضوی از شهرک شهید رجایی

بازدید استاندار خراسان رضوی از شهرک شهید رجایی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، در این بازدید که پنجشنبه گذشته انجام شد، محمد رضا کلائی گزارشی از عملیات اجرایی پروژه های عمرانی در حال اجرای مدیریت شهری در شهرک های شهید رجایی و باهنر از جمله بوستان ۶۸ هکتاری کشاورزی شهری، بوستان ۵هکتاری مهریز، تقاطع غیر همسطح شهید هریری و... ارائه داد.
شهردارمشهد همچنین گزارشی از روند فعالیت های مدیریت شهری در حوزه باز آفرینی شهری ارائه داد.
همچنین به گزارش ایرنا محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی درجلسه ای که پس از این بازدید با حضور شهردار مشهد در استانداری برگزار شد، گفت: چهارچوب رسیدگی به مشکلات شهرک شهید رجایی مشهد در قالب طرح باز آفرینی شهری امروز تعیین شد و پس از آن با تدوین برنامه های مختلف این طرحها عملیاتی می شود.
محمد صادق معتمدیان افرود: همین الگو برای ساماندهی مشکلات و کمبودها در سایر محلات و مناطق حاشیه نشین شهر مشهد اجرا خواهد شد.
وی اضافه کرد: طرحهای بازآفرینی در ۱۱۷ محله مشهد اجرا می شود که ۷۸ محله از این تعداد در مناطق حاشیه ای شهر مشهد استقرار دارند.
استاندار خراسان رضوی گفت: بیش از ۷۰۰ پروژه عمرانی و زیر بنایی در قالب طرحهای باز آفرینی شهری در مناطق حاشیه ای مشهد در حوزه های بهداشتی و درمانی، فرهنگی، آموزشی، ورزشی و تاسیسات زیر بنایی اجرا خواهد شد.
معتمدیان افزود: در شرایط کنونی که شاهد تخلیه روستاها و سکنی گزیدن اهالی آنها در حاشیه شهرها هستیم باید معضلات حاشیه نشینی مدیریت و ساماندهی شود تا مانع از گسترش حاشیه نشینی شویم.
وی تاکید کرد: باید جلوی مهاجرت بیشتر روستائیان به حاشیه شهرها گرفته شود و این امر جز با توسعه روستاها امکان پذیر نیست.
گفتنی است که در این جلسه استاندار خراسان رضوی، برای رفع مشکلات احداث بیمارستان در منطقه شهرک شهید رجایی مشهد با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و چند نفر دیگر از مسوولان مرتبط عالی رتبه در تهران به صورت تلفنی گفت وگو کرد .
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات