معرفي 110 سد کشور در زمینه گردشگري سدها/ طرح گردشگری 30 سد تا پايان دولت به قرارداد مي‌رسد/ ايجاد 3000 فرصت شغلي

معرفي 110 سد کشور در زمینه گردشگري سدها/ طرح گردشگری 30 سد تا پايان دولت به قرارداد مي‌رسد/ ايجاد 3000 فرصت شغلي

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «قاسم تقي زاده خامسي» در آئين رونمايي از ۳۵ طرح ساز و کاری صنعت آب و برق كه روز يكشنبه به صورت ویدئوکنفرانسی و در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و با حضور وزير نيرو برگزار شد، اظهار داشت: به دنبال اشاره رئيس جمهوري در سال گذشته به موضوع گردشگري سدها، بلافاصله كميته‌هاي گردشگري سدها در همه استان‌ها تشكيل شد.
وي افزود: در داخل وزارت نيرو، تاسيسات آبي سال‌ها در اختيار بعضا امور خصوصي شركت‌ها قرار مي‌گرفت و مردم به آنها دسترسي نداشتند و در خارج از وزارت نيرو هم وقتي از گردشگري سدها و آوردن مردم براي ديدن آنها و استفاده بهينه از سدها صحبت مي‌كرديم غالبا با مقاومت‌هايي مواجه بوديم.
تقي‌زاده خامسي گفت: برنامه استان‌ها به كميته‌هاي گردشگري ابلاغ شد تا سدهايي كه مي‌توان از آنها در اين راستا استفاده كرد را معرفي كنند كه 110 سد معرفي و پس از انتشار فراخوان برای 57 سد، 30 سد انتخاب شد که در همين دولت به مرحله قرارداد مي‌رسد.
وي اظهار داشت: 1300 ميليارد ريال در اين زمينه سرمايه‌گذاري و 3 هزار نفر به طور مستقيم صاحب شغل خواهند شد.
معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا همچنين با اشاره به بهره‌برداري از سامانه سامي براي استعلام از حريم،‌ بستر و مكان‌يابي رودخانه‌ها گفت: در زمان حاضر اين سامانه به صورت صد درصد در استان‌ها فعال بوده و مردم مي‌توانند استعلام‌هاي خود را از طريق اين سامانه انجام دهند.
وي همچنين از تجهيز 5 سالن در شركت مديريت منابع آب ایران و در هر استان يك سالن با پهناي باند بيشتر براي ارتباط اينترنتي براي تماس آنلاين با مديران با توجه به شرايط كرونايي خبر داد و گفت: 24 عنوان وظيفه از ستاد به شركت مديريت منابع آب و از اين شركت به استان‌ها تفويض شده است.
وي در عين حال به تشكيل كارگروه ملي سازگاري با كم‌آبي و تصويب برنامه‌هاي استان‌ها در اين زمينه هم اشاره كرد و افزود: در كميته تخصصي فقط يك استان و در كميته ملي 7 استان باقي مانده كه تا هفته آينده تکمیل خواهد شد.
تقي‌زاده خامسي همچنين در خصوص مديريت حوضه آبريز و مشاركت ذي‌نفعان در مقوله آب گفت: فراخوان تعيين 9 رئيس حوضه اعلام و مصاحبه‌ها نيز انجام شده است. تا پايان سال مديران حوضه مستقر خواهند شد.
وي در ادامه از تصويب اساس‌نامه تاسيس مركز مطالعات رودخانه‌هاي مرزي و منابع آبي كشور و تاييد آن توسط سازمان امور استخدامي خبر داد.
تقي‌زاده خامسي همچنين با اشاره به قانون آب به عنوان يكي از ساز و كارهاي حوزه آب اظهار داشت: تاكنون 2500 ساعت كار كارشناسي و مديريتي انجام و 30 جلسه مهم و بزرگ انجام شده و اين قانون در حال تدوين است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات