توسعه و نوساری 43 کیلومتر شبکه توزیع آب و خط انتقال فاضلاب در تهران

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسن حقیقی" گفت: امسال حدود 8000 متر از خطوط اصلی انتقال آب، نزدیک به 19 هزار متر از شبکه توزیع، بیش از 1400 متر از شبکه توزیع بافت‌های فرسوده و 1573 رشته انشعاب آب شهری نوسازی شد تا شهروندان از آب آشامیدنی با کمیت و کیفیت بالاتری برخوردار شوند.
حقیقی با اشاره به تحویل‌گیری 72 روستای جنوب تهران و شهرستان ری افزود: در بخش خدمت‌رسانی به روستاها با وجود کمبودهای شدید مالی و مشکلات فراوان، بیش از 9000 متر از شبکه توزیع آب روستاها و 200 انشعاب بازسازی و نوسازی شده است.

مدیرعامل آبفای منطقه 6 تهران با بیان این‌که در سال‌های گذشته و امسال اقدامات بسیار ارزشمندی در بخش توسعه شبکه فاضلاب در سطح منطقه صورت انجام شده است، گفت: از ابتدای سال تاکنون شبکه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب 6340 متر توسعه یافت و 454 رشته انشعاب فاضلاب بازسازی شد.

وی به حفر، تجهیز و وارد مدار شدن دو حلقه چاه در شهرهای کهریزک و حسن‌آباد اشاره کرد و افزود: نصب نخستین مخزن اضطراری جنوب تهران در محله 13 آبان شهرری و لوله‌گذاری در عرض بزرگراه آزادگان و شهید رجایی به منظور اتصال خط انتقال 700 میلی متری به خط انتقال 1800 میلی‌متری سد ماملو از فعالیت‌ها و اقدامات مهمی است که امسال در حوزه مهندسی و توسعه شرکت انجام شده است.

شرکت آب و فاضلاب منطقه ۶ تهران 276 هزار مشترک آب شهری و روستایی و 184 هزار مشترک فاضلاب دارد و به جمعیتی افزون بر دو میلیون نفر در مناطق 15، 16، 17، 19 و 20 شهرداری تهران و پنج شهر جنوب تهران شامل شهرهای باقرشهر، کهریزک، حسن‌آباد، قیام‌دشت و خاورشهر خدمات‌رسانی می‌کند.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات