جمع آوری 141 دستگاه غیرمجاز تولید ارز دیجیتال در بندرعباس

جمع آوری 141 دستگاه غیرمجاز تولید ارز دیجیتال در بندرعباس

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "هاجر عبدی" افزود: این دستگاه‌ها در سه نقطه شهرستان بندرعباس شناسایی شدند که بصورت غیرمجاز از برق خانگی برای فعالیت استفاده می‌کردند.
به گفته وی، دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال از وسایل پرمصرف برق هستند که استفاده از برق غیرمجاز باعث هدر رفت انرژی و افزایش تلفات برق در شبکه توزیع برق می‌شود. واگذاری انشعاب برق برای تولید ارز دیجیتال منوط به اخذ مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت است، اما برخی سودجویان برای کسب سود بیشتر و استفاده از برق ارزان، در منازل و اراضی کشاورزی اقدام به تولید ارز دیجیتال می‌کنند.
عبدی اضافه کرد: دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال نیاز به مصرف بالای برق داشته و استفاده از آنها نیاز به دریافت انشعاب‌های خاص دارد، به همین منظور نیز برخی افراد برای سود بیشتر، از برق خانگی استفاده می‌کنند که در صورت شناسایی علاوه بر جمع آوری این دستگاه‌ها، متخلفان نیز به مراجع قانونی معرفی می‌شوند.
وی در ادامه با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه شرکت توزیع نیروی برق با نیروی انتظامی گفت: این شرکت با همکاری نیروی انتظامی امسال چندین مرکز غیرمجاز در شهرستان‌های استان شناسایی کرده است که با توجه به افزایش میزان استفاده از دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال، رصد و شناسایی مراکز غیرمجاز با جدیت پیگیری می‌شود.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات