اجرای طرح پیمایش انشعاب‌های آب در اصفهان

اجرای طرح پیمایش انشعاب‌های آب در اصفهان

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "میثم اعلایی" گفت: طرح پايش‌هاي دوره‌اي محسوس و نامحسوس انشعابات آب با هدف نظارت بر انطباق مصرف آب با کاربری های تعیین شده و استفاده متناسب از ظرفيت مشخص شده در حال اجراست.
وی با بیان این که این طرح به منظور صيانت از حقوق شهروندان عملیاتی می‌شود، اظهار داشت: لازم است مشتركان، آب شبكه توزيع را فقط مطابق با در كاربري مجاز تعريف شده مصرف کنند، در غير اين صورت بر اساس ضوابط و اختيارات قانوني موجود، با متخلفان برخورد می‌شود.
وی با تاكيد بر اينكه مصرف آب در هر نوع كاربري به غير از كاربري تعريف شده در قرارداد واگذاري انشعاب آب ممنوع است، بیان داشت: نه تنها استفاده از آب شرب براي مواردي همچون ساخت و ساز، غيرمجاز است، بلکه نمی‌توان از آب كاربري‌هاي خانگي براي مصارف غيرخانگي نظير اماكن تجاري نیز استفاده کرد و انجام این کار خلاف قانون است.
وی در ادامه به سياست سختگيرانه شركت آب و فاضلاب استان براي واگذاري انشعاب  به اماكن غير مسكوني مانند باغ، كارواش، استخر و كاربري‌هايي از اين دست پرداخت و افزود: با توجه به این که به دلیل وقوع خشکسالی‌های مستمر، با بحران کم آبی در استان مواجه هستیم، مديريت مصارف آب شرب و بهداشت در استان از اهمیت به سزایی برخوردار است و سال هاست كه واگذاري آب به مصارف غير مسكوني مشروط به اخذ تاييديه در كارگروه تخصيص آب شركت است.
اعلایی ادامه داد: در مواردي كه واگذاري انشعاب به كاربري هاي غيرمسكوني انجام شود، ظرفيت تخصيص يافته فقط در حد تامين آب شرب و بهداشت كاركنان آن مجموعه خواهد بود و شركت آب و فاضلاب تعهدي در خصوص تامين آب در مصارف غير از شرب و بهداشت ندارد.
مدير خدمات مشتركين آبفای استان اصفهان افزود: در سال گذشته همه گيري و شيوع ويروس كووييد 19 و الزام به رعايت بيشتر نكات بهداشتي از جمله شستشوي مكرر دست‌ها باعث شد تا متوسط مصرف آب استان پس از حدود يك دهه كه شيب نزولي داشت، با افزایش 20 درصدی مواجه شود.
اعلایی تصریح کرد: با وجود این همچنان در سال گذشته 80 درصد از مشتركان خانگي كمتر از 20 متر مكعب آب مصرف كردند و تنها 1.2 درصد از مشتركان مصرف بالاتر از 40 مترمكعب در ماه داشتند.
وی در پايان با اشاره به شرايط خاص تابستان پيش رو، از مشتركان این شرکت تقاضا كرد همچون گذشته با بهينه سازي و مديريت مصرف، با خدمتگزاران خود در شركت آب و فاضلاب استان اصفهان در مديريت بحران كم آبي تابستان 1400 همكاري تنگاتنگ داشته باشند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات