پست برق غرب رشت امسال به بهره‌برداری می‌رسد

پست برق غرب رشت امسال به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «بهمن داراب زاده» مدیرعامل شرکت برق منطقه‌اي گيلان با اعلام این مطلب گفت: این پست با اتصالات خطوط ارتباطی 230 و 63 کیلوولت با اعتباری حدود 225 میلیارد تومان در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: عملیات احداث این پست در زمینی به وسعت 15 هزار و 250 متر مربع با ظرفیت 200*2 مگاولت آمپر که قابلیت افزایش تا 200*3 مگاولت آمپر را دارد انجام می‌شود.
داراب زاده گفت: این پست با 12 فیدر خروجی 63 کیلوولت که قابلیت افزایش تا 18 فیدر خروجی را دارد و با سیستم عایقی GIS و سیستم کنترل DCS، به منظور تعدیل بار پست های انتقال مجاور و تقویت شبکه فوق توزیع مرکز استان احداث خواهد شد.
وی افزود: باید با پیگیری‌های مداوم و مستمر و مکاتبات به موقع با سازمان های ذیربط، مشکلات اجرایی این پروژه در اسرع وقت برطرف شود تا پروژه به‌موقع به بهره‌برداری برسد. طولانی شدن روند اجرای پروژه موجب تحمیل هزینه‌های مضاعف بر پروژه خواهد شد و تسریع در اجرای پروژه باید مهمترین اولویت باشد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌اي گيلان گفت: این پروژه زیربنایی و ملی از مهمترین پروژه‌های استان بوده و احداث آن از نظر فنی برای کلان شهر رشت بسیار حیاتی و ضروری است و نقش بسزایی در پایداری برق این شهرستان و تامین برق مشترکان این منطقه دارد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات