اجرای طرح‌های کاهش خطرپذیری سیلاب در استان سمنان

اجرای طرح‌های کاهش خطرپذیری سیلاب در استان سمنان

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "ایرج حیدریان" در این رابطه افزود: برای اجرای این طرح‌ها در 16 رودخانه 29 کیلومتر عملیات لایروبی و بازگشایی انجام شده است، همچنین مرمت و احداث دو بند تثبیت رودخانه به طول 470 متر و احداث دیوار ساحلی به طول 430 متر در سه رودخانه استان از دیگر اقدامات صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه این طرح‌ها در سال‌های 98 و 99 انجام شده است، یادآور شد: اجرای طرح‌های مذکور سبب شد تا خسارات ناشی از سیلاب‌های اخیر در استان به حداقل برسد.
حیدریان با اشاره به سیلاب اخیر در رودخانه حبله‌رود و بزرگی دبی و بار رسوبی کم سابقه آن گفت: برای کاهش خطرات سیل در شهرستان‌های گرمسار و آرادان که در پایین دست رودخانه حبله رود قرار دارند، احداث و مرمت دو بند تثبیت به طول 470 متر در رودخانه حبله رود در بالادست جاده مواصلاتی تهران -مشهد انجام شده که موجب تقسیم و توزیع متناسب سیلاب بین شاخه‌های پایین دست گردیده است.
وی افزود: این موضوع در کنار لایروبی و بازگشایی رودخانه حبله رود و شاخه‌های آن به طول 5.7 کیلومتر در این محدوده، موجب عبور ایمن سیلاب اخیر از محدوده اراضی پایین دست جاده مواصلاتی تهران مشهد به‌رغم دبی بالای آن شده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان گفت: برای اجرای این طرح‌ها 70 میلیارد ریال از محل اعتبارات خسارت سیلاب در استان سمنان هزینه شده است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات