تعیین تکلیف پرونده شهدا و جانبازان یگان حفاظت سازمان محیط زیست

تعیین تکلیف پرونده شهدا و جانبازان یگان حفاظت سازمان محیط زیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، رضا فرخی اظهار کرد: با عنایت به پیگیری ها و مکاتبات امور ایثارگران سازمان درمورد پرونده شهدا و جانبازان یگان حفاظت و نیز هماهنگی های صورت گرفته از سوی جناب آقای دکتر کلانتری رییس محترم سازمان با جناب آقای اوحدی رییس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران در این خصوص و متعاقبا برگزاری چند جلسه مقدماتی مابین امور ایثارگران سازمان، یگان حفاظت و دفتر احراز بنیاد شهید در این زمینه، اولین نشست تخصصی کمیته مشترک دو دستگاه، روز گذشته از ساعت ۳۰ : ۸ صبح در دفتر احراز بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور مدیر کل محترم پذیرش و امور اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاون ایشان، رییس اداره احراز و کارشناسان مربوطه و آقایان فرخی مشاور امور ایثارگران و فلاحی جانشین فرمانده یگان حفاظت سازمان برگزار شد.

وی با تاکید بر اینکه در این جلسه ۲۲ پرونده مورد بررسی قرار گرفت، گفت: برای این ۲۲ پرونده آرا صادر شد. بر این اساس پرونده پنج تن از محیط بانان که در درگیری مجروح شده بودند مورد احراز قرار گرفت و برای تعیین درصد مقرر شد به کمیسیون پزشکی ارجاع شود.

مسوول هماهنگی و پیگیری امور ایثارگران سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه پرونده شهید تاج محمد باشقره، محیط بان استان گلستان مورد احراز قرار گرفت و حکم شهادت وی به استان ارسال شد، گفت: پرونده شهید محمد حسن نژاد محیط بان استان هرمزگان مورد احراز قرار گرفته و حکم شهادت وی به استان ارسال شد.

فرخی تصریح کرد: در مورد شش پرونده با توجه به وجود برخی ابهامات مقرر شد برای تعیین تکلیف، پرونده ها به ستاد کل نیروهای مسلح ارجاع شود و ستاد کل به عنوان آخرین مرجع صدور رای، در مورد این پرونده ها رای نهایی را صادر کند.

وی با بیان اینکه پنج پرونده درمورد محیط بانانی که در حین انجام ماموریت مصدوم شده بودند با توجه به اینکه جزو مصادیق آیین نامه احراز جانبازی نبودند، مورد پذیرش قرار نگرفتند، گفت: یک پرونده دارای نقص مدارک بود که به محض تکمیل در جلسه آتی مطرح می شود.

مسوول هماهنگی و پیگیری امور ایثارگران سازمان حفاظت محیط زیست یادآور شد: پرونده محیط بان متوفی سعید پرهام، که از سوی بنیاد شهید مورد احراز قرار نگرفته بود، دوباره مورد بررسی قرار گرفت و با رایزنی انجام شده مقرر شد در جلسه آتی این کمیته رای نهایی صادر شود.

فرخی با تاکید بر اینکه مقرر شد میزبان جلسه آتی که طی دو هفته آینده برگزار می‌شود، سازمان حفاظت محیط زیست باشد،  گفت: ۲۰ پرونده دیگر در جلسه این کمیته مورد بررسی قرار می گیرد.

شایان ذکر است که این اولین بار است که کمیته مشترک دو دستگاه تشکیل می‌شود و بررسی پرونده ها با حضور مشاور امور ایثارگران سازمان و نماینده یگان حفاظت صورت می‌گیرد.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات