تعدیل روشنایی معابر برای گذر از پیک تابستان در اردبیل

تعدیل روشنایی معابر برای گذر از پیک تابستان در اردبیل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین قدیمی" با بیان اینکه در طرح تعدیل روشنایی معابر در استان 22 هزار و 314 چراغ  روشنایی معابر تعدیل شده است، اظهار داشت: بیشترین تعداد تعدیل مربوط به روشنایی معابر شهری بوده و بقیه مربوط به روشنایی‌های بین شهری و پارک‌هاست.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: همه توان خود را برای گذر موفق از پیک ۱۴۰۰ بکار خواهیم بست تا عبور موفقی از پیک تابستان سال جاری داشته باشیم.
وی افزود: کمبود تولید نیروگاه‌های برق آبی، به دلیل کاهش بارندگی‌ها، باعث بهم خوردن تراز تولید و مصرف برق شده است و به همین دلیل ما در شرکت توزیع برق استان اردبیل پیش‌بینی‌های لازم را برای مدیریت این شرایط و مصرف برق انجام داده‌ایم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل خاطرنشان کرد: امسال علاوه بر کاهش بارندگی‌ها، به دلیل قرارگرفتن در شرایط کرونایی و گرمای هوا، از هم‌اکنون شاهد افزایش مصرف برق هستیم و به همین دلیل نیازمند اقدامات جدیدتری هستیم.
وی ادامه داد: تداوم فعالیت‌های اشاعه فرهنگ مدیریت مصرف، توجه مضاعف به مراکز غیرمجاز رمز ارز، برگزاری جلسات با معاون امور عمرانی استانداری و مدیر کل مدیریت بحران استانداری اردبیل و مدیران دستگاه‌های اجرایی جهت جلب مشارکت همکاری صنایع، کشاورزان و ادارات از دیگر اقدامات این شرکت است.
قدیمی گفت: نکته مهم در نهادینه سازی فرهنگ مدیریت مصرف بهینه برق، این است که ابتدا متولیان برق در این زمینه باید پیشگام باشند تا بتوانند با الگو سازی، سایر دستگاه‌های اجرایی استان را نیز با خود همراه کنند.
وی با اشاره به اینکه مصرف ساختمان‌های اداری، نهادهای عمومی و بانک‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی باید به میزان ۵۰ درصد مصرف برق خود را کاهش دهند، افزود: ما این اقدام و کاهش مصرف برق را همچون تعدیل روشنایی معابر از خود شروع کرده‌ایم و در گام بعدی برای اجرای این کار در سایر دستگاه‌های اداری،  پایش انرژی انجام خواهد شد.
قدیمی گفت: استفاده از پنکه در مناطق گرمسیر استان و یا تنظیم وسایل سرمایشی روی دمای ۲۶ درجه و استفاده حداکثری از مولدهای اختصاصی صنایع و ادارات از دیگر اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد تا عبور موفقی از تابستان امسال داشته باشیم.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات