۵۸ درصد از مخزن تالاب - سد آلاگل گلستان پرآب است

۵۸ درصد از مخزن تالاب - سد آلاگل گلستان پرآب است

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "شعبان رسولی" با اعلام این خبر اظهار داشت: ۱۴ سد بزرگ از جمله تالاب سدهای "آلماگل و آلاگل" در این استان وجود دارد و رهاسازی قسمتی از آب تالاب - سد آلاگل برای مصارف آبزی پروری و مزارع کشاورزی پایین دست آن مشکلی برای تالاب ایجاد نمی‌کند و حقابه زیست محیطی آن نیز محفوظ است.
وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۸۵ درصد مزارع پرورش ماهی محدوده پایین دست تالاب - سد آلاگل آبگیری شده و ۱۵ درصد باقیمانده نیز با رهاسازی یک تا دو میلیون مترمکعب آب، تا آخر هفته جاری آبگیری خواهند شد.
رسولی، حجم مخزن تالاب - سد آلاگل را در سال‌های پرآبی ۵۰ میلیون مترمکعب اعلام کرد و اظهار داشت: با وجود رهاسازی آب این تالاب - سد برای مصارف کشاورزی و آبزی پروری که تا آخر هفته جاری ادامه دارد، همچنان ۳۰ میلیون متر مکعب آب در آن باقی می‌ماند که چند برابر حقابه زیست محیطی تالاب است.
وی تصریح کرد: بحث مقدار رهاسازی آب از تالاب آلاگل و یا سایر منابع آبی برای مصارف کشاورزی و آبزی پروری در جلسات متعدد کارگروه توزیع آب سدهای استان گلستان و با هماهنگی ادارات جهاد کشاورزی، حفاظت محیط زیست، تعاون روستایی و شیلات و بخشداری‌ها انجام می‌شود.
مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای گلستان همچنین حجم فعلی آب مجموع سدهای گلستان را ۷۵ میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: سال گذشته در همین مقطع زمانی ۱۹۲ میلیون مترمکعب آب ذخیره داشتیم.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات