استفاده از ظرفیت ارتش برای امداد و نجات حیات‌وحش

استفاده از ظرفیت ارتش برای امداد و نجات حیات‌وحش

مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌وحش سازمان حفاظت محیط‌زیست با تاکید بر استفاده از ظرفیت و توانمندی ارتش برای امداد و نجات حیات‌وحش، گفت: گونه‌های جانوری حیات‌وحش همواره در معرض خطرات متعدد از جمله حوادث جاده‌ای، تله‌گذاری، بیماری‌ها و آسیب‌های ناشی از فعالیت‌های توسعه‌ای قرار دارند.

به گزارش «پارما» از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، شهاب الدین منتظمی روز یکشنبه در دیدار با فرمانده پادگان قوچک ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: در طی سال گذشته موضوع ساماندهی امداد و نجات حیات وحش به عنوان یکی از برنامه‌های مهم سازمان در دستور کار دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش بوده است.

وی تصریح کرد: در راستای همکاری و تفاهم متقابل با حوزه تخصصی دامپزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران امیدواریم که بتوانیم از ظرفیت های این مرکز برای امداد و نجات حیات وحش آسیب دیده استفاده کنیم.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان اظهار داشت: یکی از اهداف مهم این نشست، جلب مشارکت توانمندی این بخش تخصصی نظامی در کنار بخش دولتی متولی امر حفاظت از حیات وحش است تا بهره‌مندی از تمامی ظرفیت‌ها در زمینه امدادگری و حفاظت از حیات وحش نیز استفاده شود.

سرهنگ هادی فتحی، فرمانده پادگان قوچک ارتش نیز در این نشست گفت: ظرفیت و توانمندی های این مجموعه برای کمک در حفاظت از زیستگاه مسبوق به سابقه است که در آتش سوزی در منطقه حفاظت شده خاییز در استان کهگیلویه و بویراحمد اقدامات مثبتی برای کمک به گونه های گرفتار در آتش و یا آسیب دیده صورت گرفت که از سوی این مرکز انجام شده است.

در راستای اجرایی شدن این تصمیمات مقرر شد نشست های کارشناسی در این زمینه برگزار شود.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات