36 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در شهرستان اهواز کشف شد

36 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در شهرستان اهواز کشف شد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسن کریمی" با اشاره به عملیات گسترده برای کشف دستگاه‌های رمز ارز غیرمجاز در کلانشهر اهواز بیان کرد: در عملیاتی که با حضور ماموران انتظامی و دستور مقام قضایی صورت گرفت در مناطق کوی انقلاب 14 دستگاه، منبع آب 12 دستگاه و زرگان 10 دستگاه رمز ارز غیرمجاز کشف و جمع آوری شد.
وی افزود: در جریان این عملیات افراد سودجوی استفاده کننده از دستگاه استخراج رمز ارز که با گرفتن انشعاب غیرمجاز از برق شهری به صورت کابل شکافی فعالیت می‌کردند، شناسایی و به مقامات قضایی معرفی شدند.
وی ادامه داد: هر دستگاه ماینر معادل 2.5 کیلووات ساعت برق یعنی معادل یک دستگاه کولر گازی 24 هزار مصرف برق دارد که این مهم فشار بسیار زیادی را به شبکه تحمیل و زمینه آسیب جدی به تجهیزات شبکه و لوازم برقی شهروندان را فراهم خواهد کرد.
کریمی افزود: دستگاه‌های‌ ماینر، علاوه بر مصرف بالای برق و استفاده از تعرفه‌ ارزان، خسارت زیادی به شبکه‌ توزیع برق وارد کرده و بخشی از خاموشی‌ ناخواسته را سبب می‌شوند، بنابراین از شهروندان تقاضا داریم به منظور ایجاد رفاه و آسایش عمومی در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را به سامانه 121 فوریت برق گزارش کنند.
لازم به ذکر است، تاکنون بیش از پنج هزار و 700 دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز (ماینر) در خوزستان کشف و ضبط شده است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات