دستگیری شکارچیان ضارب محیط بان پارک ملی قمیشلو

دستگیری شکارچیان ضارب محیط بان پارک ملی قمیشلو

دستگیری شکارچیان ضارب محیط بان پارک ملی قمیشلو

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان از دستگیری 2 شکارچی ضارب محیط بان پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو خبر داد.
ایرج حشمتی روز سه شنبه در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی حفاظت محیط زیست اصفهان«پارما» اظهار داشت::هفته گذشته دونفرشکارچی درحال تعقیب ماده آهوی آبستن به بدترین روش شکار که با تعقیب و نیمه جان شدن حیوان از خستگی انجام می گیرد با محیط بان پارک ملی قمیشلو که درحین گشت زنی در حاشیه منطقه بوده، مواجه می شوند  و محیط بان که به دلیل خشکسالی برای جلوگیری  از خروج حیات وحش در حال انجام وظیفه بوده آنان را متوقف می کند لیکن آنها وی را مورد ضرب و جرح قرارداده و در همان حالت رها کرده و متواری می شوند.

وی افزود: پس از انتقال محیط بان یادشده به بیمارستان و هماهنگی های لازم با دادستان محترم شهرستان و کمک پرسنل محترم نیروی انتظامی کمتر از ده ساعت یکی از متخلفین دستگیر و  خوشبختانه متخلف دوم که عامل اصلی  این ضرب و جرح بودباحکم ویژه قاضی پرونده روز دوشنبه جلب و تحویل مقامات قضایی شد.
ایرج حشمتی گفت،: با توجه به شدت خشکسالی امسال، پراکندگی حیات وحش در خارج از مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست نیز زیاد شده

حشمتی تاکید کرد: چنانچه اعتبارات ملی مدیریت بحران در کنار اعتبارات سازمانی برای پایش مناطق، تامین علوفه و  آب رسانی به حیات وحش در شرایط خشکسالی به این اداره کل تخصیص یابد می توان از بروز چنین اتفاقات ناگواری در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه حیات وحش بخش ارزشمند و مهم طبیعت است از همه علاقمندان به حیات وحش در خواست کرد اگر موارد تخلف شکار و صید را مشاهده کردند به نزدیک ترین پاسگاه یا اداره محیط زیست اطلاع دهند تا با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.

حشمتی  اظهار داشت: اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در مورد جرایم ضرب و جرح  به محیط بانان  برخورد قانونی خواهد کرد و در این زمینه از هیچ تلاش و کوششی در راستای حفظ سلامت جسمی محیط بانان مظلوم دریغ نخواهد کرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان  با بیان اینکه در حال حاضر فصل زادآوری حیات وحش است گفت: با هر گونه تجاوز به مناطق تحت مدیریت این دستگاه توسط شکارچیان  به صورت جدی برخورد قانونی خواهد شد.
لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات