نطق پیش از دستور محمدحسین ودیعی در صد و سی و  ...

نطق پیش از دستور محمدحسین ودیعی در صد و سی و ...

نطق پیش از دستور محمدحسین ودیعی در صد و سی و سومین جلسه علنی شورای شهر مشهد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای شهر مشهد، متن کامل نطق به شریح زیر است:

«به نام خداوند لوح و قلم حقیقت نگار وجود و عدم»
شورای پر افتار پنجم ماه ها و روز های پایانی خود را سپری می‌کند؛ شورای اسلامی شهر که یکی از نماد های مردم سالاری و یکی از یادگاران دولت اصلاحات است، اکنون تا حدودی به بالندگی رسیده است، اگرچه هنوز در مسیر این نهاد مردمی موانع زیادی وجود دارد و اینک ما در آستانه برگزاری ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا هستیم.
ابتدا باید تاسف عمیق خودم را عرض کنم بابت عدم حضور همکار توانمند و پرتلاش و متخصص شورای ششم سرکار خانوم گندمی که الحق در طول دوره ی پنجم یکی از موثرترین اعضای شورا بودند و امروز شهر و مدیریت شهری را محروم کردند از حضور این چنین افرادی بحث عملکرد شورای پنجم در حوزه های مختلف قابل دفاع هست و همکاران من در فضای مجازی و رسانه های مختلف تا حدودی برخی از ابعاد ان را باز می‌کنند و معرفی می‌کنند ؛ امروز نیز ریاست شورا به گوشه های اندکی از آن اشاره کردند.
اما بنده می‌خواهم به حوزه هایی که خود درگیر آن بودم بپردازم و جهت اطلاع شهروندان و مدیریت شهری و همه رسانه های فضای مجازی و رسانه های مختلف عرض بنمایم:
در حوزه ی کمیسیون ایثارگران که بعضا مشاهده می‌شود در برخی فضاها بی انصافی‌هایی می‌شود، لازم به ذکر است که اشاره کنم بدون شک احترام به قشر ایثارگر نشان دهنده ارزش های انسانی نزد مردم و بلکه همه ی انسان های منصق و سلیم النفس است. مردم کشورهای مختلف برای ایثارگران خود و افرادی که برای انجام این ماموریت ها جان خود و سلامتی خود می‌گذرند و فداکاری می‌کنند احترام ویژه ای برخوردارند. آنهایی که قدر امنیت و ارامش را می‌شناسن کسانی که شاهد فداکاری آنها بودند یا تاریخ کشورشان را می‌خوانند و فراز و نشیب های امنیت جامعه و شکست و پیروزی هایش را در مواجه با دشمنان درست تحلیل می‌کنند به سربازان و رزمندگان یا جانبازان و ایثارگران خود اهمیت می‌دهند و آنها را دوست داشته و به وجود آن افتخار می‌کنند. از این رو در کمیسیون ویژه ایثارگران که در شورای پنجم شکل گرفت به چند موضوع ویژه اشاره می‌کنم:
*تکمیل آسایشگاه جانبازان امام خمینی با سرمایه گذاری بالغ بر 60 میلیارد ریال
*بهسازی و اماده سازی دو دستگاه خودرو برای این اسایشگاه با سرمایه گذاری حدود 10 میلیارد ریال
*افزایش سقف بخشودگی بهای مجوز های ساختمانی برای این عزیزان
*تصویب تخفیف استفاده از بازار ها روز بازار ها و شب بازارهای شهرداری برای بهره برداری
*تصویب اولویت های امتیازی برای توصعه خطوط تاکسیرانی
*مصوبه برای تکمیل باغ موزه دفاع مقدس برای دوسال بالغ بر 60 میلیارد تومان
*بازدید های دوره ای و برگزاری مراسم و جشن ها و مناسبت های مختلف برای اعضای محترم شورای اسلامی شهر و مدیران محترم شهرداری برای جانبازان عزیز و خانواده های شاهد و ایثارگر
*شناسایی و مساعدت جانبازان معاصر در حوزه درمان و اعصاب و روان و کمک هایی برای امور درمان آنها برای اوبین بار
*نامگذاری صدها معبر برای شهدای گرانقدر

اما حوزه بعدی در حوزه های برنامه ریزی و کنترل باز اقداماتی که برای اولین بار در شورای پنجم اتفاق افتاده است که در حوزه نرم افزاری است و شاید در بین مردم و یا حتی کسانی که با مدیریت شهری آشنا هستند روشن نباشد. ما در زمانی که شروع کردیم مواجه بودیم با بدهی های مکرر، بخشی از آنها حدود 4000 میلیارد تومن برای اوراق مشاکرت سررسید شده بود که با نرخ‌های سود و جریمه 31 درصد همچنان برای شهرداری هزینه ایجاد می‌کرد. یکی از مصوباتی که ما ابتدای شورا در اوراق مشارکت داشتیم الزام مدیریت شهرداری برای تدوین برنامه بازپرداخت سهم و اصل سود اون بخشی که سهم شهرداری است در اوراق ما برای همه اوراق در مصوباتمون داریم ما به شرطی موافقت با انتشار کردیم که برنامه بازپرداخت به صورت کامل مشخص شده باشد. اینکه از کجا در زمان سررسید می‌خواهد تامین شود تجزیه تحلی انحرافات بودجه برای اولین بار، اصلاح و ارزیابی نظام بهای تمام شده خدمات، بررسی گزارشات حسابرسی توسط کارگروه های تخصصی و اساتید زیربط، کمیته شفافیت برای اولین بار، استفاده از شیوه های نوین تامین مالی از جمله سکوک و اوراق منفعت برای اولین بار در شورای پنجم به تصویب رسید.

در حوزه ی اقتصاد و برنامه ریزی یکی از راه های توسعه و رشد شهرها به‌ویژه کلان شهرها سرمایه گذاری در آنهاست. سرمایه‌گذاری به معنای استفاده از منابع جهت افزایش درآمد یا تولید است. سرمایه گذاری منطقه ای و شهری باعث رونق تولید و افزایش اشتغال و افزایش سطح رفاه و امنیت سطح زندگی شهروندان می‌شود. بحران بیکاری یکی از مهم ترین و علت العلل بسیاری از نارسایی ها و بحران های دیگر از قبیل اعتیاد ، بزهکاری مختلف و ناامنی یا سرقت ها بحث بیکاری است. ازین رو در حوزه اقتصاد و سرمایه گذاری ما سعی کردیم که بسیار ویژه به آن بپردازیم.

هم پروژه های متوفقی ک از دوره های قبل باقی مانده بود که بالغ بر 51 پروژه است بیش از 30 پروژه آن در این دوره تعیین تکلیف شد از جمله پروژه آرمیتاژ ، تابا ، آفتاب ، جهانمال ، عمارت هشتم و .... و تعداد زیادی از پروژه هایی که این ها را راه اندازی کردیم و تعیین تکلیف کردیم و از جهات مختلفی برای شهر آورده داشت. نما و منظر شهری را اصلاح کردیم با راه اندازی اینها سرمایه های راکد را به کار انداختیم منافع شهرداری را در این ها استحصال کردیم و برای پروژه های دیگر به کار گرفتیم. حدود 23 هزار میلیارد پروژه ی جدید تعریف شده است از جمله پارک مینیاتوری ، مجتمع تجاری یاقوت مصلی و .... اینها مواردی است که تعیین تکلیف شده است و بعضی از آنها راه افتاده است که بالغ بر 2300 میلیارد تومان ارزش داشته است. در حوزه های نرم افزاری برای رونق اقتصادی شهر و رفاه شهروندان چندین مصوبه مهم در شورای پنجم به تصویب رسید از جمله مشوق های سرمایه گذاری در سال 97 و بسته مشوق های بازآفرینی در سال گذشته، مصوبه و حمایت دفاتر توسعه محلی مه اقدامات اساسی است و آثار اینها در آینده برای شهروندان بیشتر مشخص خواهد شد.

مصوبات دیگری از جمله خیرین شهریار ، حمایت از کسب و کارهای کوچک ، خانه های مختلف هنرمندان ، پردیس کتاب و ... این ها همه بسته های نرم افزاری است که در شورای پنجم به تصویب رسید و با افتخار میتوانیم عرض کنیم که کارنامه قابل دفاعی داریم.

من خدمت شهروندان عرض می‌کنم به عنوان یکی از منتخبین شما در شورای پنجم سعی کردم که به همراه سایر همکارانم امانت دار خوبی باشیم و آنچه که به خیر و صلاح شهر و شهروندان است بدون توجه به منافع گروه های خاص مطرح و پیگیری کنیم و کمترین غیبتی در جلسات داشتم به جز چند جلسه که درگیر ماموریت یا کرونا بودم باقی جلسات را در شورا حضور داشتم و امیدوارم در این مسیری که مردم به ما اعتماد کردند سربلند و پیروز بیرون بیایم. و بار دیگر درود می‌فرستم به ملت شریف ایران و شهروندان عزیز مشهد و امیدواریم در انتخابات پیشرو با حضور خودشون شاهد حماسه ای دیگر باشیم در روز 28 خرداد.
گر خطا گفتیم اصلاحش تو کن
مصلحی تو ای تو سلطان سخن
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات