۴ پروژه آب و فاضلاب در شهرستان بافق به بهره‌برداری رسید

۴ پروژه آب و فاضلاب در شهرستان بافق به بهره‌برداری رسید

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" وزیر نیرو صبح امروز چهار پروژه آب و فاضلاب را در سطح شهرستان بافق استان یزد به بهره‌برداری رساند.
طبق برنامه تصفیه‌خانه و تاسیسات جمع‌آوری و انتقال فاضلاب با احداث دو خط جریان از سه خط جریان تصفیه‌خانه فاضلاب شهر بافق به روش لجن فعال هوادهی گسترده با ظرفیت هفت هزار مترمکعب در شبانه روز به انضمام 6 کیلومتر خط انتقال 110 کیلومتر شبکه جمع‌آوری و نصب انشعاب متناظر و جمعیت تحت پوشش 65 هزار نفر با صرف اعتباری بالغ بر 430 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
بر این اساس، مخزن 10 هزار مترمکعبی این شهرستان نیز که یک مخزن بتنی و نیمه مدفون است با اعتبار 14.5 میلیارد تومان برای تامین آب در مواقع بحرانی و جبران کمبود ذخیره آب در تابستان افتتاح شد.
پروژه آب شیرین‌کن شهر بافق با ظرفیت دو هزار مترمکعب در شبانه روز  با هدف کمک به تامین پایدار آب شهر بافق و جلوگیری از بحران در زمان قطع آب انتقالی با اعتبار 5.5 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
همچنین در ادامه این مراسم، پروژه آبرسانی به 20 روستای شهرستان بافق با هدف تحت پوشش قراردادن هزار خانوار در قالب سه هزارنفر به بهره برداری رسید. این مجتمع آبرسانی با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال از محل اعتبارات تامین ملی افتتاح شد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات