40 هزار مشترک برق همدانی در بخش خانگی پرمصرف هستند

40 هزار مشترک برق همدانی در بخش خانگی پرمصرف هستند

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "شیرزاد جمشیدی" با اشاره به وضعیت صنعت برق افزود: با توجه به کاهش بارندگی‌ها و افزایش دما از ابتدای سال تناسب بین تولید و تقاضا برهم خورده و باید در حوزه مصرف مدیریت به خوبی انجام شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ مدیریت مصرف بیان کرد: بانوان جزو افراد تأثیرگذار در خانواده هستند که انتظار می‌رود در این امر یاری‌گر ما باشند و به اصلاح الگوی مصرف انرژی کمک کنند.
وی با بیان اینکه باید مصرف بهینه انرژی را از خودمان شروع کنیم، گفت: اگر کاهش 10 درصدی مصرف برق را نداشته باشیم و مدیریت مصرف نکنیم به طور قطع برای تأمین برق مشترکان استان با مشکل مواجه خواهیم شد.
جمشیدی تصریح کرد: خاموشی یک لامپ، استفاده از لوازم پرمصرف برقی در ساعات غیر اوج بار، تنظیم دمای کولر گازی بر روی 25 درجه، استفاده از دور کُند کولر آبی و... از جمله راهکارهای ساده مدیریت مصرف برق است.
وی با اشاره به طرح‌های اجرایی شرکت توزیع نیروی برق در راستای کنترل پیک بار استان ابراز داشت: انعقاد بیش از 10 هزار و 200 تفاهمنامه با مشترکان استان به میزان 60 مگاوات، اجرای طرح‌های تشویقی و طرح برق امید و ... از اقدامات انجام شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به وجود 40 هزار مشترک پرمصرف در بخش خانگی تأکید کرد: باید درست مصرف کنیم، مسئولیت‌پذیر باشیم و نسبت به مصرف انرژی حساس باشیم چراکه این روزها شرایط سختی داشته و هر یک از ما باید مروج فرهنگ مدیریت مصرف باشد.
وی ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در تمام شاخص‌ها دارای رشد بسیار مناسبی است که این امر اتفاق نمی‌افتد مگر با همدلی و تلاش همکاران، بنابراین باید با برنامه و هدفمند کار کنیم.
جمشیدی یادآور شد: در حوزه ترویج و نهادینه‌ کردن فرهنگ مدیریت مصرف برق بخش‌های مختلفی در تلاش هستند و در زمینه اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی نیز روابط عمومی شرکت با همکاری رسانه‌ها به خوبی ورود کرده اما بخشی از این امر نیز به خود ما برمی‌گردد که باید نسبت به مصرف بهینه انرژی حساس باشیم.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات