تحویل 72 پنل خورشیدی به خانوارهای عشایری استان همدان

تحویل 72 پنل خورشیدی به خانوارهای عشایری استان همدان

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "شیرزاد جمشیدی" با اشاره به برنامه‌ریزی این شرکت در راستای توسعه انرژی‌های نو اظهار داشت: استان همدان در این زمینه جزو ‎سه شرکت توزیع برتر کشور است.
وی افزود: از برنامه‌های اجرایی این شرکت در سال جاری تجهیز عشایر کوچ‌رو استان به پنل‌های خورشیدی قابل حمل است که در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان، 72 پنل خورشیدی به عشایر استان تحویل شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به وجود 2 هزار و 500 خانوار عشایر کوچ‌رو در استان همدان تصریح کرد: امسال برنامه تحویل 500 پنل خورشیدی قابل حمل برای خانوارهای عشایری در دستور کار است.
وی ادامه داد: هزینه هر پنل خورشیدی عشایر معادل 100 میلیون ریال است که هر خانواده با پرداخت 10 درصد این مبلغ می‌تواند نسبت به ثبت‌نام و تحویل پنل اقدام کند.
جمشیدی با اشاره به اینکه استان همدان جزو اولین استان‌هایی است که پنل‌های خورشیدی موبایل را تحویل عشایر می‌دهد، عنوان کرد: معادل 90 درصد هزینه اعلام شده برابر با 9 میلیون تومان از محل بند «ج» تبصره 6 قانون بودجه (عوارض روستایی) تأمین می‌شود.
وی با اشاره به مشخصات پنل‌های خورشیدی عشایری گفت: این پنل‌ها قابلیت تولید 100 وات برق را دارند و به باتری متصل می‌شود و به همین میزان امکان شارژ موبایل و روشنایی محدود را خواهند داشت.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به فعال بودن 6 نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی و یک نیروگاه یک مگاواتی در استان خاطرنشان کرد: امسال نیز 2 نیروگاه خورشیدی مقیاس بزرگ در استان در دستور کار است.
وی با بیان اینکه 54 نیروگاه خورشیدی محدود به ظرفیت انشعاب نیز در استان فعال است، گفت: این نیروگاه‌ها در مجموع با ظرفیت یک هزار و 85 کیلووات است که 44 مورد آن مربوط به انشعابات خورشیدی خانگی و 10 مورد مربوط به سایر مصارف است.
جمشیدی خاطرنشان کرد: 10 شرکت در مجموع به ظرفیت 60 مگاوات موفق به دریافت پروانه احداث نیروگاه خورشیدی از سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق (ساتبا) برای سرمایه‌گذاری در استان شده‌اند که در حال پیگیری است.
وی با بیان اینکه تاکنون 100 قرارداد به مجموع ظرفیت یک هزار و 625 کیلووات نیز با مشترکان منعقد شده، یادآور شد: زاویه تابش مناسب نور خورشید  با 280 روز آفتابی در سال، استان همدان را مستعد توسعه انرژی خورشیدی کرده است.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات