کسری آب شهر خواف با اجاره دو حلقه چاه جبران شد

کسری آب شهر خواف با اجاره دو حلقه چاه جبران شد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)،"سید حسن رضائیان" با اعلام این خبر افزود: با تحویل این دو حلقه چاه با دبی 15 لیتر برثانیه  از شهرداری و آموزش و پرورش، مشکل کم‌آبی و قطعی آب شهر خواف در پیک مصرف تابستان جاری به حداقل می‌رسد.
وی با اشاره به پیگیری پروژه تجهیز دو حلقه چاه جدید حفر شده در شهر خواف اظهار داشت: با مدیریت فشار، از هدر رفت ناشی از نشت شبانه هم جلوگیری می‌شود.
مدیر آبفای خواف همچنین یکی از برنامه‌های این امور را قطع انشعابات غیرمجاز و مشترکان پر مصرف اعلام کرد و گفت: از سال گذشته تاکنون بیش از ۲۰۰ انشعاب غیرمجاز در شهرستان خواف کشف و جمع آوری شده است.
وی همچنین بیان کرد : ۱۷۴ مشترک در شهر خواف در جرگه مشترکان پر مصرف هستند که اخطار دریافت کرده‌اند و اگر توصیه‌ها را رعایت و صرفه‌جویی نکنند، آب این مشترکان نیز قطع خواهد شد.
وی بخشی از چالش‌های آب شرب شهرستان را مربوط به قطع برق دانست که منجر به افت فشار و در مقاطعی، قطعی آب مشترکان می‌شود بنابراین با همکاری اداره برق  خواف،  قطعی برق مدیریت شد  تا مشکلات بخش آب هر چه بیشتر کاهش یابد.
وی با اشاره به خدمت‌رسانی امور خواف به 15 هزار مشترک، از فرسودگی 50 درصد خطوط انتقال و شبکه توزیع آب روستاهای این شهرستان و 35 درصد شهر خواف خبر داد  که باعث بروز شش هزار اتفاق در 15 ماه گذشته شده است.
رضائیان با اشاره به طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، یاد آور شد: در اجرای این طرح ۸۳  روستا تحت پوشش امور آب و فاضلاب شهرستان خواف قرار گرفت که در یک سال گذشته 50 درصد مشکلات آب این  روستاها رفع شد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات