پیشگیری از هدررفت ۳۵۰۰ مترمکعب آب در اهواز / مهار شکستگی در خط انتقال ۶۰۰ آب حیات

پیشگیری از هدررفت ۳۵۰۰ مترمکعب آب در اهواز / مهار شکستگی در خط انتقال ۶۰۰ آب حیات

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رسول صالحی" مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اعلام این خبر افزود: طبق اعلام کارشناسان این شرکت بخشی از این خط انتقال آب در محدوده اهواز ( از میدان شهید بندر تا میدان چهار اسب ) توسط عوامل انسانی که قصد برداشت آب داشتند دچار شکستگی شد.
وی ادامه داد: این خط انتقال آب، از شوشتر آب مورد نیاز شهرستان کارون و چند شهرستان دیگر را تامین می‌کند که با این اتفاق آب شهر کوت عبداله مرکز شهرستان کارون و برخی مناطق این شهرستان دچار قطعی و افت فشار شد.
مدیر اداره آب حیات نیز در این باره گفت: خط آبرسانی آب حیات در طول مسیر 227 کیلومتری خود از مناطق شهری و روستایی عبور می‌کند که این موضوع یکی از دلایل اصلی تکرار شکستگی خط و سؤاستفاده‌ها از این سرمایه ارزشمند ملی است.
هیهاوند ادامه داد: این‌بار هم در پی اقدام افراد سود جو جهت برداشت غیرمجاز آب متاسفانه خط 600 میلی‌متر از جنس GRP درمسیر جاده صنایع فولاد ( منطقه قلعه چنعان) دچار شکستگی شد که با تلاش همه اکیپ‌های عملیاتی و ایجاد ترانشه‌ای خاکبرداری صورت گرفته و پس از تخلیه آب توسط پمپ‌های خود مکش به‌صورت همزمان عملیات اصلاح خط آغاز شد.
مدیر آب حیات ضمن اشاره به گرمای شدید هوا و تلاش ایثار گونه پرسنل مجموعه آب حیات اضافه کرد: با جایگزینی سه متر لوله 600 میلیمتر و استفاده از سه عدد کمر بند استیل و به‌کار گیری تمام امکانات موجود در مدت ۱۸ ساعت کار مداوم عملیات تعمیر شکستگی به پایان رسید.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات