ثبت کارنامه شوق آمیز از خدمت‌رسانی در صنعت آب و برق طی دولت هشت ساله تدبیر و امید/ افتتاح 65 طرح بزرگ صنعت آب و برق از ابتدای سال 1400 تاکنون

ثبت کارنامه شوق آمیز از خدمت‌رسانی در صنعت آب و برق طی دولت هشت ساله تدبیر و امید/ افتتاح 65 طرح بزرگ صنعت آب و برق از ابتدای سال 1400 تاکنون

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "رضا اردکانیان" روز چهارشنبه در آیین افتتاح 24 پروژه‌ هفته دوازدهم پویش#هرهفته_الف_ب_ایران از جمله سد لاستیکی فرح آباد در ساری، هفت پست برق و خطوط انتقال،  چهار نیروگاه خورشیدی، دو نیروگاه مقیاس کوچک اشاره کرد و اظهار داشت: سرمایه‌گذاری اجرای مجموعه این طرح‌ها بالغ بر ۹۰۲ میلیارد تومان بوده و تاکنون ۶۵ طرح در سال ۱۴۰۰ از ۲۹۰ طرح وعده داده شده به مدار بهره‌برداری آمده است.
وی اضافه کرد: اینکه حدود ۱۴ هزار روستای ما در این سال‌ها با جمعیت بیش از ۹ میلیون نفر به شبکه آب سالم و پایدار وصل شدند، یکصد تصفیه‌خانه فاضلاب، ۵۵ تصفیه خانه بزرگ آب،  ۵۷ سد مخزنی از اعتبارات ملی، بیش از ۳۳۰ هزار هکتار شبکه‌های اصلی آبیاری و زهکشی به‌مدار بهره‌برداری آمده، صرفا طرح‌های ساخت و سازی وزارت نیرو و شرکت‌های تابع آن بوده است.
وزیر نیرو با بیان اینکه در عرصه ساز و کارها هم کارهای بزرگ‌تری از ساخت‌ و سازها صورت گرفته است، به طرح‌های ساز و کاری صورت گرفته از جمله یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اشاره کرد و افزود: این اقدام به تنهایی منشا تسهیل در امر ساخت و سازها بوده است.
وی با اشاره به بودجه سال 1400 صنعت آب و برق، ادامه داد: گشایش‌های ارزنده‌ای در امر بودجه‌های سالیانه با کمک نمایندگان فراهم شد.
اردکانیان همچنین به همکاری‌های نزدیک با استانداران اشاره کرد و یادآور شد: کار بسیار نزدیک و مشترکی بین وزارت نیرو و استانداران در این سال‌ها از جمله در این چهار سال اخیر صورت گرفت.
وی اضافه کرد: چهار سالی که حاوی دو سال از خشک‌ترین سال‌های نیم قرن اخیر و دو سال از تر سال‌ترین سال‌ها بود. مدیریت چنین سال‌هایی، مدیریت ویژه‌ای است و در عرصه کار بین بخشی آب و انرژی کارنامه بسیار خوبی از همدلی در سطح مدیران در داخل دولت و خارج از آن انجام شد.
وزیر نیرو با اشاره به افزیش زودرس دمای کشور تصریح کرد: این روزها در شرایط گرمای شدید هستیم، این در حالی است که هنوز در آغاز فصل تابستان قرار داشته و افزایش مصرف را شاهد هستیم به‌نحوی که پارسال در ۳۱ تیرماه اوج بار حدود ۵۸ هزار مگاوات را سپری کردیم و قله مصرف پارسال ظرفیت ۵۸ هزار و حدود ۳۰۰ مگاوات را داشت اما دیروز و امروز پیک بار به نزدیکی‌ ۶۲ هزار مگاوات رسیده و هنوز در آغاز این فصل هستیم.
وی ادامه داد: انشالله با تدابیری که اندیشیده شده با تلاش شبانه روزی تلاشگران صنعت برق کشور چه در سازمان دولتی و چه در بخش خصوصی، همکاران دست اندرکار در نیروگاه‌های برق آبی، فعالین صنعت، همکاری و هماهنگی استانداران برای جابجایی‌های ضروری بار و از همه مهم‌تر هوشیاری و آگاهی و همیاری مردم در بخش‌های خانگی و تجاری بتوانیم با حداقل مشکل این فصل گرم و خشک را سپری بکنیم.
اردکانیان با اشاره به هفته صرفه‌جویی خاطرنشان کرد: انشالله این مناسبت موجب خواهد شد تا ما با استفاده از راهکارهای ساده بتوانیم مصرف آب و انرژی خود را کنترل کنیم و اخلاق مناسب‌تری در مصرف آب و انرژی آغاز بکنیم.
وی به ریل‌گذاری‌های دولت تدبیر و امید اشاره داشته و گفت: هر آنچه که در توان دولت دوازدهم برای ریل‌گذاری فعالیت ها بوده ان‌شاءالله به شکل مناسب از سوی دولت سیزدهم بهره‌برداری خواهد شد و عرصه‌های جدیدی برای خدمتگزاری گشوده خواهد شد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات