۴۵ روزه سازی بالاخره نتیجه داد

۴۵ روزه سازی بالاخره نتیجه داد

http://www.bananews.ir/واحدهای احداثی با سیستم اختراعی وزارت راه و شهرسازی بهمن تحویل داده می‌شوند

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دست اندرکاران وزارت راه و شهرسازی در امر تحقیقات صنعتی سازی مسکن اعلام کردند: واحدهای پروژه ۴۵ روزه‌سازی که در قالب آن یک ساختمان دو طبقه حداکثر در یک و نیم ماه ساخته می‌شود، در دهه پایانی بهمن ماه افتتاح می‌شود. به گزارش «دنیای اقتصاد» رییس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن در این زمینه خاطرنشان کرد: عملیات ساخت واحدهای مسکونی صنعتی ساز در قالب پروژه ۴۵ روزه، به رغم مدت زمان پیش بینی شده برای تحویل به متقاضیان به دلایلی همچون واقع شدن در زمین‌های معارض، دریافت مجوزهای مورد نیاز و زمانبر شدن فرآیند آماده سازی زمین، با تاخیر مواجه شد. سید محمود فاطمی‌عقدا خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پروژه ۴۸۰ واحدی هشتگرد اولین تجربه پایلوت ۴۵ روزه سازی در کشور در زمینه ساخت واحدهای مسکونی هفت قطعه‌ای محسوب می‌شود نمی‌توان تاخیر در واگذاری این پروژه را نشانه کم کاری یا شکست طرح دانست. وی افزود: در حال حاضر، اغلب واحدهای این پروژه تکمیل و پیمانکار از آن خارج شده است. رییس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن تصریح کرد: قراردادهای ساخت واحدهای این پروژه بر مبنای ۳۵۰ هزار تومان برای هر مترمربع منعقد شده بود که در نهایت عملیات ساخت با هزینه‌ای کمتر از ۳۰۰ هزار تومان به پایان رسید.

وی افزود: با توجه به اینکه از دانش فنی و توان اجرایی لازم برای ساخت مسکن ۴۵ روزه در کشور برخوردار هستیم ظرفیت سازی لازم برای ساخت این واحدها مهم‌ترین نیاز موجود در این زمینه است.

فاطمی‌عقدا گفت: فاز جدید ساخت و سازهای مسکن مهر در سال ۹۱ فرصت بسیار مناسبی برای اجرای پروژه‌های ۴۵ روزه صنعتی است.

پروژه ۴۵ روزه سازی مسکن در شهر جدید هشتگرد اواخر سال ۸۸ در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت که هنوز هیچ یک از واحدهای این پروژه به متقاضیان واگذار نشده است.

 

 

    نظرات