نا‌مناسب بودن قیمت‌ها در بخش حمل و نقل دریایی مسافری

نا‌مناسب بودن قیمت‌ها در بخش حمل و نقل دریایی مسافری

http://www.bananews.ir/معاون امور دریایی سازمان بنادر با اشاره به نامناسب بودن قیمت‌ها در بخش حمل و نقل دریای مسافری گفت: گردشگری دریایی متولی خاصی ندارد و باید در این بخش اقدامات بیشتری انجام گیرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سعید ایزدیان – معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی- در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این‌که طی یک ماه گذشته ۱۸ فروند شناور مسافری به دلیل فقدان استانداردهای لازم یا عدم رعایت قوانین و مقررات از ناوگان دریایی خارج شده‌اند، اظهار کرد:‌ تمهیداتی را اندیشیده‌ایم که بتوانیم مراکز تجسس و نجات را در ایام تعطیلات دهه فجر و نوروز مستقر کنیم تا نظارت لازم بر تردد شناورها را انجام دهند.

وی در ادامه با بیان این‌که پیش از غرق شدن اتوبوس دریایی مسیر هرمز – بندرعباس، تیمی را به بازرسی شناورها اختصاص داده‌ایم، تصریح کرد: بنا به دستور وزیر راه و شهرسازی صبح امروز(سه‌شنبه) نیز تیمی برای بازرسی از وضعیت موجود و بررسی دلیل غرق شناور مسافری، عازم بندرعباس شده است.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه با بیان این‌که در زمان بروز سانحه، هوا بسیار نامساعد بود، گفت: خروج کلیه شناورها به دلیل شرایط نامساعد جوی ممنوع شده بود اما این شناور اقدام به جابه جایی مسافر کرده و بنا به اعلام برخی ظاهرا بنزین نیز تمام کرده و مدتی در مسیر متوقف شده‌ است.

ایزدیان در ادامه درباره واقعی نبودن قیمت‌ها در بخش حمل و نقل دریایی مسافری و نارضایتی فعالان این بخش اضافه کرد: قیمت‌ها در این بخش پاسخگوی هزینه‌ها نیست ودر نتیجه منجر به نارضایتی دست اندرکاران شده است چرا که درآمدها هزینه‌هایشان را پوشش نمی‌دهد.

وی با اشاره به این که در ایام نوروز سال گذشته شناورهای مسافری را از منطقه فراخوانده و به صورت استیجاری به کار گرفتیم، افزود: استقبال از سفرهای دریایی بسیار مناسب بود به گونه‌ای که حدود پنج میلیون و ۲۶۵ هزار نفرن مسافر دریایی در ایام نوروز جابه جا شدند که در مقایسه با حمل ونقل ریلی و جاده‌ای رقم بالایی است.

به گفته او در کل سال حدود هفت میلیون مسافر دریایی جابه‌جا می‌شوند.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانور با اشاره به این که میزان سوانح این سفرها نیز در مقایسه با سفرهای ریلی و جاده‌ای کمتر است، اظهار کرد: پیگیری‌هایی را برای متناسب کردن نرخ‌ها انجام داده‌ایم اما تحقق این امور در اختیار ما نیست.

 

 

    نظرات