اعلامیه‌‌رسمی انحلال تعاونی‌های مسکن‌مهر

اعلامیه‌‌رسمی انحلال تعاونی‌های مسکن‌مهر

http://www.bananews.ir/وزارت راه‌وشهرسازی با انتشار یک بیانیه رسمی، انحلال تعاونی‌های مسکن‌مهر را اعلام کرد.

در اطلاعیه رسمی این وزارتخانه تاکید شده است: هرگونه ثبت‌نام یا واگذاری مسکن‌مهر از طریق تعاونی‌ها و اتحادیه‌های مسکن‌مهر، جنبه سوءاستفاده دارد و لازم است متقاضیان مسکن، جز از طریق مراجعه به دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت راه‌وشهرسازی، نسبت به سایر فراخوان‌های مسکن‌مهر دوری و پرهیز کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) با اقدام جدید این وزارتخانه که به نظر می‌رسد به «پاک کردن صورت مساله» شباهت دارد، انبوه افرادی که سال‌هاست برای دریافت یک واحدمسکونی، مجبور شده‌اند به حساب تعاونی‌ها یا اتحادیه‌های ناتوان (شاید هم مشکل‌دار) پول واریز کنند، حالا باید راه بی‌انتهای دعوا با مدیران تعاونی برای انصراف و دریافت پول را درپیش بگیرند تا در خوش‌بینانه‌ترین حالت اگر موفق به رسیدن به مبالغ پرداخت شده‌شان شدند این بار ثبت‌نام در وزارت راه‌وشهرسازی را تجربه کنند.

در حال حاضر تعداد قابل‌توجهی از متقاضیان مسکن‌مهر در بین چرخ‌دنده‌های تعاونی‌های مسکن گیر افتاده‌اند به این صورت که افراد هرکدام بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان به حساب تعاونی‌ها واریز کرده‌اند بدون آنکه خبری از تحویل واحد به آنها باشد.

این افراد حتی قدرت لازم برای انصراف را هم ندارند چون اغلب به آنها گفته می‌شود پول‌ها به حسابی واریز شده که برگشت آن تقریبا محال است!

در پایان بیانیه وزارت راه‌وشهرسازی آمده است: «مشاهده شده است که عده‌ای افراد سودجو با عناوین مختلف درصدد سوء استفاده از متقاضیان مسکن مهر می‌باشند در صورتی که واگذاری و ثبت نام مسکن مهر تنها از طریق اداره‌های مسکن و شهرسازی استان‌ها، شرکت عمران شهرهای جدید و ادارات کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام می‌شود.»

این وزارتخانه همچنین اعلام کرده است: تلفن‌های‌ ارتباط مردمی وزارت راه‌و‌شهرسازی به شماره ۹۲ و۸۲۲۴۳۰۹۱ پاسخگوی سوالات احتمالی متقاضیان خواهد بود.

دنیای اقتصاد

 

    نظرات