1800 پایگاه بسیج یاریگر صنعت برق سیستان و بلوچستان

1800 پایگاه بسیج یاریگر صنعت برق سیستان و بلوچستان

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "پرویز آبسالان" روز چهارشنبه در حاشیه رزمایش پایش و رصد مدیریت مصرف برق این استان که همزمان با سراسر کشور برگزار شد، اظهار کرد: صنعت برق از جمله مراکز مهم کشور است و با توجه به این موضوع تمامی نیروهای بسیجی ادارات استان آمادگی کامل برای همکاری با این بخش را دارند.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی، تامین برق مطمئن و پایدار برای منازل و مراکز حساس و حیاتی چون بیمارستان‌ها بسیار مهم است و این امر می‌طلبد همه دست در دست هم با مدیریت بهینه انرژی یاریگر صنعت برق باشیم.
"خلیل عوض زاده"، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: رزمایش سراسری پایش و رصد مدیریت مصرف برق با محوریت پایش مصارف برق ادارات، صنوف، کسبه و جلب مشارکت مشترکان خانگی با همکاری سازمان بسیج مستضعفین و شرکت توانیر برگزار شد.
عوض زاده اظهار کرد: 56 تیم عملیاتی با استعداد نیروی 140 نفر در سطح سیستان و بلوچستان نسبت به پایش و رصد ادارات و مراکز این استان اقدام کردند.
وی ادامه داد: طی بازدید انجام شده از ادارات این استان بسیاری از امور همکاری لازم را داشته و مراکزی که نسبت به رعایت الگوی تعریف شده مصرف بی‌توجه بودند، ضمن ارائه راهکارهای مناسب مدیریت مصرف، تذکر لازم داده شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان در ادامه به لزوم همکاری هر چه بیشتر مردم در مدیریت مصرف برق اشاره کرد و افزود: افزایش شدید دمای هوا و تداوم این شرایط در اکثر نقاط کشور طی هفته جاری، در کنار فعالیت‌های صورت گرفته و استفاده از تمام توان نیروگاهی کشور، نیازمند همکاری مردم در کاهش مصرف برق و جلوگیری از خاموشی‌های احتمالی است.
وی اظهار داشت: خارج کردن لوازم برقی از حالت آماده به کار، تنظیم دمای 26 درجه کولرهای گازی، تنظیم دور کند کولرهای آبی و نصب سایبان، استفاده از روشنایی طبیعی در طول روز و خاموش کردن لامپ های اضافه و عدم استفاده از لوازم برقی پر مصرف در ساعت اوج بار(12 تا 18) نقش مهمی در مدیریت بهینه مصرف برق دارد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات