رأی هیئت 5 نفره در خصوص حقابه انهار یازده‌گانه خوانسار صادر شد

رأی هیئت 5 نفره در خصوص حقابه انهار یازده‌گانه خوانسار صادر شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "بابک ابراهیمی" به عنوان نماینده وزیر نیرو در هیئت 5 نفره، با تأکید بر افزایش بارگذاری بر منابع آبی منطقه بدون در نظر گرفتن ظرفیت آبدهی انهار، تصریح کرد: وقوع خشکسالی، رشد جمعیت و افزایش تقاضاهای شرب و کشاورزی با توجه به توسعه کشاورزی و تغییر الگوی کشت در طول زمان به ایجاد اختلاف بین آب بران انهار منجر شد.

وی افزود: با درخواست کشاورزان شهرستان و پیگیری‌های فرماندار و دادستان خوانسار، هیئت 5 نفره موضوع ماده 19 و 20 قانون توزیع عادلانه آب جهت بررسی میزان حقابه انهار یازده گانه شهرستان خوانسار و با معرفی اعضای جدید در سال 97 تشکیل شد.

معاون برنامه‌ریزی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به تهیه پیش‌نویس رأی از سوی این هیئت، پس از تشکیل چندین جلسه، شنیدن نظرات مختلف و انجام مطالعات دقیق توسط مهندسان مشاور افزود: تهیه این پیش‌نویس با نقشه‌برداری دقیق انهار و اراضی پایین دست آنها، بررسی تصاویر ماهواره‌ای جدید، قدیمی و عکس‌های هوایی دهه 40 و 70 و سال 98 شمسی، بررسی حقابه مطابق قانون توزیع عادلانه آب، تعیین نیاز آبی با استفاده از سند ملی آب و سند به روز شده، در نظر گرفتن عرف منطقه، توجه به نیاز قنوات و چشمه ساران پایین دست، انجام شد.

وی با تأکید بر اینکه در سال‌های قبل جلسات هیئت 3 نفره در سال 1379 و همین طور جلسات هیئت 5 نفره در سال 1390 بدون حصول نتیجه و صدور رأی خاتمه یافته بود، گفت: پس از سال‌ها با استناد به گزارش‌ها و جلسه‌های یاد شده، توافق نهایی انجام و رأی صادر شد.

ابراهیمی افزود: در هیئت جدید، نمایندگان انهار یازده گانه، شرکت آب منطقه‌ای اصفهان به عنوان نمایندگان وزیر نیرو و سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان عضویت داشته و اعضای هیئت صادر کننده رأی را تشکیل دادند.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات