وخامت اوضاع منابع آبی به علت فقدان درک از ماهیت حکمرانی آب

وخامت اوضاع منابع آبی به علت فقدان درک از ماهیت حکمرانی آب

به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "قاسم تقی زاده خامسی" در صفحه شخصی خود نوشت: این نبود درک، سبب شده با ساده انگاری مسئله آب در ایران، هر روز پوپولیسم برای دست‌آویز کردن آن در جهت بهره‌برداری اغراض سیاسی و اقتصادی فعال‌تر شود .
وی ادامه داد: این درحالی است که جهان با رویکردهای "سیستم های پیچیده انطباقی" از تقلیل گرایی موضوع کمبود آب که می‌تواند حیات تمدن‌های بشری را تحت تاثیر قرار دهد به شدت دوری می‌کند .
معاون وزیر نیرو نوشت: اگر همه راه‌های درست را هم برای مدیریت منابع آب کشور در پیش بگیریم، اینکه ما در اقلیم خشک قرار گرفته ایم و منابع آبی کافی نیست حقیقت گریزناپذیر است .
تقی زاده خامسی افزود: در دورانی سخت از در افتادن با پیچیدگی‌های پرخطر، اقتصاد سیاسی، ضرورت های تغییر الگوی توسعه، درگیر شدن با ذینفعان ریز و درشت و همه الزام های ناشی از اصلاح در سیستم‌های پیچیده را پیش رو خواهیم داشت که تلخی‌های خود را دارد .
وی نوشت: پوپولیسم در قالب یک واقعیت، ده‌ها دوروغ را در جهت فریب جامعه و هدایت به سمت و سوی خواسته‌های نامشروع خود استفاده می‌کند به خصوص در روزهای اخیر که شاهد فرصت طلبی های جاه طلبانه افرادی هستیم که اتفاقا باعث و بانی شرایط موجود هستند .
معاون وزیر نیرو افزود: تلاش می‌شود در روزهای آینده واقعیات منابع آبی کشور مطرح شود تا گامی برای آگاهی عمومی و دوری از پوپولیسم آبی باشد .
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات